رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۲۷ شهریور ۱۳۹۸

پيست اسكی بين المللی ديزين

پيست اسكی ديزين اولين پيست اسكی در ايران ميباشد كه از طرف فدراسيون جهانی اسكی مورد تائيد برای برگزاری مسابقات رسمی شناخته شد و عنوان بين المللی به خود گرفت .
رسميت اين پيست وابسته به امكانات ويژه و خاص است كه شامل نكات فنی مانند ، شيب مسير ، طول مسير ، محل برگزاری مسابقات و امكانات رفاهی است .
ديزين در شمال كوههای تهران ( منطقه گاجره ) و به فاصله 1233 كيلومتر از مسير جاده چالوس و 71 كيلومتر از مسير شمشك واقع شده است .
تاريخ نصب اولين دستگاههای بالابر در ديزين به سال 1348 ميباشد كه به مرور 4 تله كابين ، 2 تله سيژ ، 9 تله اسكی بشقابی و 1 تله اسكی چكشی در آن نصب شده است .
ارتفاع پائين ترين نقطه از سطح دريا 2650 متر و بلندترين نقطه آن 3600 متر ميباشد . 
مدت زمان فصل اسكی در ديزين كه بيشترين زمان را برای اسكی بازان درايران فراهم آورده از اوايل آذرماه تا اواسط ارديبهشت ماه ميباشد . امكانات رفاهی اين پيست بنا به توسعه وسعت منطقه شامل 2 هتل ،‌19 كلبه و 6 رستوران است . 
فعاليت مجموعه ديزين به فصل زمستان محدود نمی شود ، در سال 1372 با نظر فدراسيون جهانی اسكی و همكاری متخصصان اين رشته كلنگ احداث پيست اسكی روی چمن دراين منطقه زده شد كه در تابستان ورزش اسكي روي چمن در اين پيست توسط علاقمندان صورت مي پذيرد.

آدرس بر روی گوگل مپ

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.