اقتصاد مقاومتی؛ تولید - اشتغال | سه‌شنبه، ۳ مرداد ۱۳۹۶

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز از اجرای طرح موقت تعطیلی در روز پنجشنبه مورخ 5 مردادماه جاری و کاهش ساعات اداری دستگاه های استان البرز به صورت آزمایشی و موقت خبر داد. به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری البرز، عصر سه شنبه در جلسه«شورای هماهنگی مدیریت بحران استان» که به ریاست «خسرو ارتقایی» معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، «مهدی مهرور» مدیرکل مدیریت بحران استانداری، «سعید دهقان» مدیرکل بازرسی استان البرز و جمعی از مدیران استان البرز تشکیل شد، پس از گزارش دستگاه ها در خصوص افزایش پیک مصرف حامل های انرژی به دنبال افزایش دمای هوا، تصمیم گیری شد تا روز پنجشنبه مورخ 5 مرداد 1396 کلیه دستگاه های اجرایی استان البرز تعطیل اعلام گردد. این طرح که بصورت موقت فقط در یک هفته اجرا می شود بمنظور مقایسه میزان مصرف انرژی و ارزیابی سطح کیفی آلودگی هوا اجرایی می شود. در این نشست، همچنین مقرر شد تا ساعات اداری دستگاه ها نیزطی هفته در روزهای شنبه، یکشنبه و دوشنبه از ساعت 6:30 آغاز و تا ساعت 13:30 برقرار باشد. اجرای این دو طرح آزمونی برای نتیجه گیری قطعی روزهای پنجشنبه در استان البرز است که با پیگیری های استاندار از هیات دولت محقق شده است. تصمیمات مقتضی در رابطه با ادامه روند اجرای این طرح تا هفته آتی بررسی و اعلام می شود.

"مرکز بین‌المللی آب و محیط زیست" توسط پردیس کشاورزی کرج راه‌اندازی شد

با همکاری کشور چین

 
رئیس پردیس کشاورزی کرج گفت: دانشگاه پردیس کشاورزی کرج مرکز بین‌المللی آب و محیط زیست را در موضوعات تصفیه آب، فاضلاب، آلودگی هوا و استفاده از انرژی‌های نو با کشور چین راه‌اندازی کرده است.
 
به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرج، حسین گلدان‌ساز در جلسه کارگروه کاهش آلودگی هوا و کمیته مبارزه با گرد و غبار که پیش از ظهر امروز در استانداری البرز برگزار شد، اظهار داشت: در طرح کاشت هزار هکتار درخت در منطقه باغستان، مطالعه و اجرای 500 هکتار به پردیس کشاورزی و منابع طبیعی استان داده می‌شود. 
 
رئیس پردیس کشاورزی کرج با بیان اینکه در حال حاضر صحبت روی 820 هکتار آن است، ادامه داد: دانشگاه پردیس کشاورزی کرج مرکز بین‌المللی آب و محیط زیست را در موضوعات تصفیه آب، فاضلاب، آلودگی هوا و استفاده از انرژی‌های نو با کشور چین راه‌اندازی کرده است.
 
وی با اشاره به اینکه متخصصین خوبی در پردیس برای بحث احیا باغ‌ها در شهر وجود دارد، عنوان کرد: دانشگاه پردیس کشاورزی کرج آمادگی همکاری در این زمینه را دارد. 
 
گلدانساز با بیان اینکه بحث مصرف سموم برای کشاورزی در آلودگی هوا مطرح نیست اما در آلودگی هوا تاثیر دارد، اضافه کرد: باید یک کار گروه کاهش مصرف سموم تشکیل داد که بر کاهش آلودگی هوا هم تاثیر می‌گذارد. بحث سموم در میوه، محصولات، آب، خاک و آلودگی هوا تاثیر دارد.