حمایت از کالای ایرانی | چهارشنبه، ۲۷ تیر ۱۳۹۷

۱۲۰۰ تن گندم از کشاورزان اشتهاردی خریداری شد

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان اشتهارد:

به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا میرزایی صبح یکشنبه در جمع خبرنگاران، با اعلام اینکه هزار و ۲۰۰ تن گندم و ۱۷۰ تن جو مازاد بر نیاز کشاورزان توسط مراکز خرید در اشتهارد خریداری‌شده است، اظهار کرد: جو تولیدی منطقه که بیش از هزار تن بوده بیشتر به مصرف دامداری‌های این شهرستان اختصاص داده‌شده است.
 
وی بابیان اینکه حدود ۸۰۰ هکتار از اراضی شهرستان تحت پوشش آبیاری تحت‌فشار قرار دارد، افزود: در حال حاضر هزار و ۳۰۰ هکتار از اراضی آبی شهرستان نیز آماده اجرای این طرح به‌صورت بارانی و قطره‌ای است که در صورت انجام این پروژه راندمان آبیاری از ۳۵ تا ۴۰ درصد به بیش از ۸۰ درصد افزایش پیدا خواهد کرد.
 
رئیس جهاد کشاورزی شهرستان اشتهارد با تأکید بر لزوم با توجه به کمبود آب، کشت ارقام مقاوم و استفاده از آبیاری تیپ در شهرستان اشتهارد، تصریح کرد: در حال حاضر ۵۵۰ هکتار از اراضی کشاورزی به  باغات پسته، گردو و بادام و سایر میوه‌ها اختصاص دارد.
 
میرزایی با اعلام اینکه کشت نشایی یکی دیگر از روش‌های مورداستفاده در شهرستان اشتهارد محسوب می‌شود، خاطرنشان کرد: چهار واحد فعال پنبه‌پاک‌کنی در اشتهارد وجود دارد که ضمن استفاده از تولیدات شهرستان، تولیدات سایر استان‌ها نیز  در این واحدها خریداری و فرآوری می‌شود.
 
وی بابیان اینکه با توجه به ظرفیت موجود واحدهای فعال این حوزه و در صورت تأمین آب موردنیاز جهت کشت پنبه، این محصول می‌تواند صرفه اقتصادی داشته باشد، گفت ۸۵۰ واحد کوچک دامداری روستایی در شهرستان اشتهارد فعال است.
 
رئیس جهاد کشاورزی شهرستان اشتهارد یادآور شد: حدود ۸۶ واحد مرغداری تخم‌گذار و گوشتی در این شهرستان در حال فعالیت و تولید هستند.