جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

گلایه های مدیرکل میراث فرهنگی البرز و فرماندار ساوجبلاغ از یکدیگر

 
فرماندار ساوجبلاغ که ابتدای این هفته در جلسه کار گروه توسعه صادرات غیر نفتی این شهرستان از عملکرد اداره کل میراث فرهنگی ،گردشگری و صنایع دستی استان البرز از بلاتکلیفی کاروانسرای ینگی امام این شهرستان انتقاد کرده بود با واکنش مدیرکل میراث فرهنگی البرز مواجه شد.
 
‌‌ مدیرکل میراث فرهنگی نیز دیروز با انجام مصاحبه با خبرنگاران گفت:گلایه فرماندار ساوجبلاغ نسبت به عدم بازسازی کاروانسرای ینگی امام بی مورد است.
 
عبدالناصر میرچی افزود: میراث فرهنگی بارها برای بازسازی و مرمت این کارونسرا اقدام کرده ولی شهرداری مانع از ورود عوامل اجرایی و انجام عملیات مرمت شده است.
 
وی گفت: برای حل این مشکل جسله ای با حضور شهردار و فرماندار ساوجبلاغ برگزار شد و درنهایت صورت جلسه ای برای حل این مشکل به امضا رسید اما از زمان امضای این صورت جلسه نه فرمانداری ونه شهرداری به تعهدات خود عمل نکرده‌اند و مفاد این صورت جلسه عملیاتی نشده است.
 
مدیرکل میراث فرهنگی البرز گفت: در ابتدا باید از فرماندار و شهردار سوال شود که برای اجرای تعهدات خود تا کجا پیش رفته‌اند، بعد از میراث فرهنگی توضیح خواسته شود.
 
وی‌ گفت: به محض انجام تعهدات از سوی فرمانداری و شهرداری عملیات مرمت این کاروانسرا انجام می‌شود.
 
فرماندارساوجبلاغ نیز امروز در واکنش به سخنان میرچی گفت: باتوجه به هماهنگی انجام شده بین فرمانداری،شهرداری هشتگرد و اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری،مقررشد تا نسبت به تعیین تکلیف و واگذاری این اثر به بخش خصوصی و یا بخش دولتی درآینده نزدیک اقدام شود تا از این وضعیت کنونی درآمده ومجددا" احیا شود.
 
 پالیزگیر افزود: از مدیرکل میراث فرهنگی وگردشگری انتظار داریم تا بجای پیگیری موضوع و فرافکنی، نسبت به اقدام انجام شده و اعلام نظر در رابطه با این موضوع پاسخگو باشند.