رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۴ اسفند ۱۳۹۸

کمبود مرغ در استان نداریم//تعادل سازی قیمت توزیع مرغ

امروز:

 ذبیح الله قائمی با بیان این مطلب در جلسه گارگروه تنظیم بازار اظهار داشت: در تولید گوشت مرغ در وضعیت خوبی قرار داریم و هیچ مشکلی از این بابت نداریم و افزایش قیمت مرغ نیز دلیل بر کمبود آن نیست .

وی دلیل گرانی اخیر مرغ را هزینه های تمام شده تولید عنوان کرد و اظهار داشت: ماه های گذشته قیمت مرغ در حدود ۶۰۰۰ هزار تومان بود، اما هزینه های بالای تولید برای مراغداری ها باعث شد تا این قشر با مشکلات متعدد مواجه شوند و به تبع قیمت نیز افزایش پیدا کند.
قائمی  تاکید کرد: در سردخانه‌ها بیش از نیاز مصرف کننده مرغ وجود دارد که از سلامت و استاندارد لازم برخوردار هستند و از این رو مرغ های منجمد روانه بازار شده است و تمام تلاش ما تعادل سازی قیمت ها در آستانه عید نوروز است .
وی افزود: این ذخیره سازی از ماه های گذشته جهت تنظیم بازار به خصوص برای ایام پایانی سال صورت گرفته است. 
قائمی با بیان اینکه مرغ های ذخیره شده از تولیدات کشور به خصوص خود استان است  افزود: قیمت مرغ منجمد بر مبنای تاریخ  تولید و نحوه تقاضا از طریق بورس 4هزار 900 و به صورت تنظیم بازار 5 هزار 100تومان و عرضه برای خریداران 5 هزار 400تومان می باشد. 
در این کارگروه قیمت  مرغ گرم 7هزار 100 تومان  اعلام گردید لازم به ذکر است قیمت مرغ شناور و بر اساس تغییرات قیمت در کشور تصمیم گیری خواهد شد. 
در این راستا مقرر شد کلیه فروشگاه ها زنجیره ای، تعاونی های مصرف ادارات و مراکز مصرف چنانچه تمایل به خرید مرغ منجمد دارند به صورت مستقیم می توانند از شرکت پشتیانی امور دام  تهیه نمایند. 
قائمی تاکید کرد در آینده می بایست توزیع کالاهای ضروری به خصوص گوشت مرغ  به منظور کنترل کیفیت و بهداشت از طریق پایانه های تخصصی استان که با حضور شبکه دامپزشکی نظارت می شود در سطح استان توزیع شود. 

معاون محترم استاندارهمچنین اداره کل صنعت و معدن و اتاق اصناف را مکلف به تشدید بازرسی ها به صورت دو شیفته برمبنای نوع تقاضاها برای کالاهای مورد نیاز کرد.