اقتصاد مقاومتی؛ تولید - اشتغال | پنج‌شنبه، ۵ مرداد ۱۳۹۶

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز از اجرای طرح موقت تعطیلی در روز پنجشنبه مورخ 5 مردادماه جاری و کاهش ساعات اداری دستگاه های استان البرز به صورت آزمایشی و موقت خبر داد. به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری البرز، عصر سه شنبه در جلسه«شورای هماهنگی مدیریت بحران استان» که به ریاست «خسرو ارتقایی» معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، «مهدی مهرور» مدیرکل مدیریت بحران استانداری، «سعید دهقان» مدیرکل بازرسی استان البرز و جمعی از مدیران استان البرز تشکیل شد، پس از گزارش دستگاه ها در خصوص افزایش پیک مصرف حامل های انرژی به دنبال افزایش دمای هوا، تصمیم گیری شد تا روز پنجشنبه مورخ 5 مرداد 1396 کلیه دستگاه های اجرایی استان البرز تعطیل اعلام گردد. این طرح که بصورت موقت فقط در یک هفته اجرا می شود بمنظور مقایسه میزان مصرف انرژی و ارزیابی سطح کیفی آلودگی هوا اجرایی می شود. در این نشست، همچنین مقرر شد تا ساعات اداری دستگاه ها نیزطی هفته در روزهای شنبه، یکشنبه و دوشنبه از ساعت 6:30 آغاز و تا ساعت 13:30 برقرار باشد. اجرای این دو طرح آزمونی برای نتیجه گیری قطعی روزهای پنجشنبه در استان البرز است که با پیگیری های استاندار از هیات دولت محقق شده است. تصمیمات مقتضی در رابطه با ادامه روند اجرای این طرح تا هفته آتی بررسی و اعلام می شود.

کشف محموله دو میلیاردی کالای قاچاق در فردیس/چهار نفر دستگیر شدند

خبر:

مهر: سردار بخشعلی کامرانی صالح در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: در پی دریافت گزارش هایی مبنی بر عملکرد مشکوک یک  شرکت خصوصی واقع در یکی از باغ های حاشیه شهر فردیس پیگیری موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی این شهرستان قرار گرفت.

فرمانده انتظامی استان البرز در ادامه افزود: در تحقیقات تکمیلی پلیس مشخص شد که شرکت مذکور در پوشش شرکت تولید کننده قطعات داخلی خودرو و تولید لوازم آرایشی اقدام به دپو کالای قاچاق در یک باغ اجاره ای کرده است .

وی اظهار کرد: ماموران با هماهنگی مقام قضائی به همراه عوامل اداره تعزیرات شهرستان فردیس به باغ مذکور اعزام شده و در بازرسی از یکی از کارگاه های این شرکت سوری بیش از چهار هزار قلم انواع لوازم آرایشی و بهداشتی خارجی و تقلبی به ارزش ۵۵۰ میلیون ریال و از دو کارگاه دیگر نیز بیش از هزار قطعه انواع دیسک صفحه، بلبرینگ و کلاج قاچاق به ارزش یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال کشف شد.

سردار کامرانی صالح با اعلام دستگیری چهار نفر در این زمینه ارزش مجموع اموال کشف شده را دو میلیارد و ۲۵۰ میلیون ریال عنوان کرد.