جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۵ خرداد ۱۳۹۹

کاهش آلاینده ها از اواخرهفته جاری در البرز

مدیرکل هواشناسی البرز با بیان اینکه استقرار جو پایدار تا فردا چهارشنبه در این استان ادامه دارد، گفت: از روزهای پنجشنبه و جمعه هفته جاری کاهش آلاینده ها و غبار محلی درالبرز پیش بینی می شود.

کاهش آلاینده ها از اواخرهفته جاری در البرز

منصور رحمانیان افزود: تحلیل آخرین الگوهای پیش یابی هواشناسی حاکی از استقرار جوی پایدار تا فرداچهارشنبه در نیمه شمالی کشور است که پیامد آن روند افزایش دما به همراه غبار محلی و آلاینده ها به ویژه در کلانشهر کرج است.
وی ادامه داد: با توجه به وضعیت آلودگی هوا ( عمدتا ذرات غبار PM2.5 ) شهروندان در تمام رده های سنی و به ویژه افراد دارای بیماری های قلبی و ریوی از فعالیت های طولانی و سنگین خارج از منزل اجتناب کنند.
رحمانیان خاطر نشان کرد: با تقویت فرآبار شمالی در روزهای پایانی هفته ( پنجشنبه و جمعه ) و شمالی شدن سوی جریانات روند کاهش غبار در دشت البرز منجر به تخلیه مناسب آلاینده ها خواهد شد.
این مسئول اظهار داشت: آسمان البرز امروز،صاف تا کمی ابری، غبارمحلی،وزش باد و عصر و شب افزایش ابر، فرداچهارشنبه کمی تا نیمه ابری، به تدریج وزش باد، کاهش غبار، اواخر وقت ابری است.
وی وضعیت هوای البرزبرای روز پنجشنبه هفته جاری را قسمتی تا ابری، به تدریج وزش باد و تخلیه آلاینده هاپیش بینی کرد.
مدیر کل هواشناسی البرز با اشاره به اینکه طی 2 روز آینده افزایش 3 درجه ای دما را در استان خواهیم داشت، گفت: کمترین و بیشترین دما طی امروز و مدت زمان یاد شده در البرز بین 3 تا 16 درجه بالای صفر است.