Skip to Content

کارگروه تخصصی احیاء باغ سیب کرج تشکیل شد

خبر:

کامبیز بختیاری روز دوشنبه در نشست بررسی مشکلات باغ سیب کرج، افزود:جمع آوری اطلاعات موجود باغ سیب به ویژه دبی آب چاه ها موجود در باغ و برآورد وتامین نیازهای آبی با توجه به تکنولوژی جدید آبیاری از جمله موضوعات مورد توجه دراین زمینه است.

وی ادامه داد: با توجه به موعد قانونی در خصوص ضرورت حفظ کاربری اراضی در داخل محدوده و حریم شهرها هر گونه تغییر کاربری در باغ سیب ممنوع است.
بختیاری خاطرنشان کرد: ممنوعیت قطع هر گونه درخت و جلوگیری از کاشت صیفی جات برای جلوگیری از فساد ریشه درختان دراین باغ باید ضروری شود.
وی خاطرنشان کرد:حفظ و نگهداری باغ سیب به عنوان یک میراث فرهنگی و ملی ، درصورت امکان الحاق کاخ مروارید و باغ شمس به این باغ ،تبدیل و آماده سازی شرایط مناسب برای ایجادباغ ملل از دیگر موارد ضروری دراین زمینه است .
مدیرشبکه سازمان های مردم نهاد محیط زیستی و منابع طبیعی استان البرز گفت: تشکیل دبیرخانه مدیریت حفظ و نگهداری باغ سیب باحضور سمن های محیط زیست ،مردم نهاد ،منابع طبیعی ،فعالان دانشگاهی و اصحاب رسانه از دیگر ضروریات دراین زمینه بشمارمی رود .
بختیاری افزود: همچنین درصدد آن هستیم در روز درختکاری به مدت یک هفته با حضور تیم های آموزش دیده در کاشت درختان مثمر تمام تلاش خود را درحفظ و احیای باغ سیب بعمل آوریم و در صورت نیاز در مقاطع مختلف این همکاری ادامه می یابد .
اراضی معروف به باغ سیب مهرشهر حدود 350هکتار است.
کلانشهر کرج حدود 750 هکتار فضای سبز دارد.روستای برغان در دهستان برغان بخش چندار شهرستان ساوجبلاغ در غرب استان البرز و در کوه‌های البرز و در میان کرج و...
«آجین دوجین» یکی از روستاهای بخش چندار شهرستان ساوجبلاغ با قدمتی سه هزار ساله است. این روستا از شمال به روستای...
.
.
حضور استاندار البرز در منزل شهید محمد حسن فهمیده  و ادای احترام به این شهید