سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۰ شهریور ۱۴۰۰

چهارمین نمایشگاه بزرگ کتاب البرز - show-content

 

 

چهارمین نمایشگاه بزرگ کتاب البرز

چهارمین نمایشگاه بزرگ کتاب البرز


چهارمین نمایشگاه بزرگ کتاب با هدف معرفی عناوین و تازه های کتاب به مدت یک هفته از تاریخ 23 آذر در باغ گلهای پارک شهید چمران فعال می شود و علاقه مندان می توانند از ساعت 14 لغایت 20 در محل این نمایشگاه حضور یابند.

 


 

به گزارش واحد مرکزی خبر البرز، سید موسی حسینی کاشانی در آستانه برپایی چهارمین نمایشگاه بزرگ کتاب استان البرز گفت: دراین نمایشگاه ناشران فعال کتاب کشور حضور می یابند.
وی بیان کرد: در این نمایشگاه کتابهای با 20 تا 50درصد تخفیف به مردم عرضه می شود.
حسینی کاشانی با بیان اینکه کتاب یکی از ابزارهای مهم فرهنگی برای انتقال پیام و دارای جایگاه ویژه است،ادامه داد: این ابزار فرهنگی در ابعاد مختلف می تواند به تحول فکری در انسان کمک کند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز گفت: برپایی چهارمین نمایشگاه کتاب، حرکت بزرگ فرهنگی در این استان محسوب می شود و از تمام ظرفیتها برای معرفی تازه های کتاب و تشویق مردم به مطالعه استفاده خواهیم کرد.
وی یکی از مهمترین تفاوتهای این نمایشگاه با سه نمایشگاه قبلی را عرضه و معرفی کتاب هر ناشر در غرفه مخصوص همان ناشر ذکر کرد و افزود: این امر موجب شناساندن ناشران به مردم می شود.
حسینی کاشانی در ادامه به چیدمان نمایشگاه کتاب اشاره کرد وگفت: چهارمین نمایشگاه استانی کتاب البرز در 136 غرفه دایر می شود که 93 غرفه به ناشران کشوری و 17 غرفه به ناشران استانی اختصاص دارد.
مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی استان البرز بیان کرد: نمایشگاه امسال نسبت به سال گذشته با رشد 20 درصدی تعداد ناشران و کیفیت بهتر برخوردار است.
این مسوول اظهار کرد: در این نمایشگاه 20 هزار عنوان کتاب در موضوعات علمی، دانشگاهی، کمک آموزشی، فرهنگی، مذهبی، اجتماعی، روانشناسی، رمان و ... عرضه می شود.
وی، انتشارات سمت، امیرکبیر، چشمه، بین الملل، سوره مهر، سروش، سخن، هرمس، کیهان، اطلاعات، مرکز اسناد انقلاب اسلامی، قطره و نگاه را از ناشران برتر کشوری شرکت کننده در این نمایشگاه نام برد.
این مسوول افزود: فضایی به مساحت حدود 80 مترمربع به عنوان بخش جنبی نمایشگاه به فعالیتهای فرهنگی هنری همچون نمایش خیابانی، نقاشی کودک، نشست اهل قلم، نقد کتاب، رونمایی کتاب، همایش و سخنرانی های مذهبی و علمی اختصاص یافته است .
وی یادآورشد: نمایشگاه سال گذشته در 110 غرفه با حدود 55 هزار بازدید کننده برگزار شد.
چهارمین نمایشگاه بزرگ کتاب البرز ساعت 10 صبح روز شنبه 23 آذرماه با حضور مسوولان کشوری و استانی گشایش می یابد.