جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۵ خرداد ۱۳۹۹

چهارمین جلسه اندیشه ورزی نکوداشت چهلمین سال پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی

جلسه هم اندیشی چهلمین سال پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی با حضور نماینده محترم ولی فقیه و امام جمعه کرج و مدیران کل دستگاههای اجرایی استان

چهارمین جلسه اندیشه ورزی نکوداشت چهلمین سال پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز البرز چهارمین جلسه اندیشه ورزی "نکوداشت چهلمین سال پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی" با مشارکت مدیران کل و روسای ادارات و نهادهای فرهنگی  استان در محل دفتر نماینده محترم ولی فقیه در استان برگزار گردید. این جلسات که به صورت دوره ای با میزبانی صدا و سیمای مرکز البرز برگزار میگردد قرار است هر دو ماه یک بار جهت استفاده از نظرات و دیدگاههای عالم برجسته حضرت آیت الله حسینی همدانی در دفتر ایشان برگزار گردیده و ادارات و سازمانهای مرتبط گزارش عملکرد خود را  ارایه نمایند.

در این جلسه حضرت آیت الله حسینی همدانی ضمن تبیین موضوع و لزوم ادامه برگزاری چنین جلساتی بیان داشتند:انقلاب اسلامی ایران به اقرار و اعتراف نویسنده ها و تئوریسین های غربی یک انقلاب کم نظیر و بلکه بی نظیر است. "فرد هالیدی" و "تدا اسکاچپول" از جمله نظریه پردازان غربی هستند که در این زمینه کتابها نوشته و سخنرانی های متعددی انجام داده اند. فرد هالیدی در خصوص انقلاب اسلامی گفته است: این امر متداولی نیست که ملتی با تظاهرات غیر مسلحانه بتوانند یک دیکتاتور تا دندان مسلح را ساقط نمایند. برای این کار قدرتی نه چندان متداول لازم بود. ایرانی ها این قدرت را در مذهب یافتند. هالیدی معتقد بود سی سال بعد از انقلاب اسلامی هنوز پیام این انقلاب آنگونه که باید به گوش جهانیان نرسیده است. البته آخرین سخنرانی هالیدی در سی امین سال پیروزی انقلاب بود و اکنون که در آستانه چهلمین سال انقلاب قرار داریم شاهد حرکتهای مردمی زیادی مانند بیداری اسلامی هستیم که بدون شک متاثر از انقلاب اسلامی ایران هستند. در این سالها البته استکبار آرام ننشسته است و با راه انداختن جنگ تحمیلی، انواع توطئه های نرم و سخت، ترور، شورش،انقلابهای رنگی، تحریم های بی سابقه و فتنه های پی در پی قصد براندازی این نظام را داشتند که البته بی نتیجه بود.

ایشان افزودند از موارد مهم دیگری که باید به آن توجه شود وجهه مردمی بودن انقلاب است. حضور مردم در پای انقلاب نباید کم اهمیت تلقی شود. دشمن متوجه این موضوع شده است و قصد دارد از آن سوء استفاده نماید. القای اینکه مردم خسته شده اند و مایوس نشان دادن مردم از ترفندهای دشمنان است که مسئولان بایستی به آن دقت بیشتری نشان دهند. یکی از جلوه های مردمی بودن انقلاب حذف فاصله طبقاتی است. ساده زیستی حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی باید سرلوحه تمام مسئولان باشد.

آیت الله حسینی همدانی در خصوص نگرش رهبر معظم انقلاب به پدیده انقلاب اسلامی بیان داشتند: ایشان اکثر انقلاب ها و حرکتهای مردمی را در طول تاریخ مورد مداقه قرار داده اند و در بین تمامی انقلابها برروی سه انقلاب توجه بیشتری نشان داده اند. انقلاب فرانسه، انقلاب روسیه و انقلاب الجزایر. محور و هدف اصلی انقلاب فرانسه "آزادی" ، هدف انقلاب روسیه "عدالت" و هدف انقلاب الجزایر "استقلال" بود. لیکن هرسه این انقلابها بعد از مدتی از بین رفتند. علت شکست انقلاب فرانسه و روسیه عقل اومانیستی بود که انسان را محور میداند و جایگاهی برای خدا قایل نیست. و علت شکست انقلاب الجزایر استحاله فرهنگی در برابر غرب بود. انقلاب ایران هر سه این اهداف را مورد توجه قرار داده و چون ریشه های انقلاب اسلامی در قرآن و دین نهاده شده است بنابراین شکست ناپذیر است. حضرت آیت الله حسینی همدانی بیان داشتند که قبلا چهل خطبه در زمینه ریشه های دینی و قرآنی  انقلاب ایران ایراد فرموده اند که قابلیت چاپ و تبدیل شدن به کتاب را دارد.

 

 

سپس آیت الله حسینی همدانی در خصوص نحوه نکوداشت چهلمین سال انقلاب بیان داشتند: از موارد مهمی که در بزرگداشت چهلمین سال انقلاب اسلامی حتما باید مد نظر مدیران  قرار گیرد توجه به آرمانهای انقلاب است. استکبار ستیزی و دشمن شناسی یکی از آرمانهای اصلی انقلاب است که توسط بنیانگذار محترم انقلاب حضرت امام خمینی (ره) پایه ریزی شده است. به عنوان مثال برگزاری مسابقات ورزشی در سطح ملی و بین المللی کار پسندیده ای است لیکن آنچه اهمیت دارد آشنا کردن ورزشکاران و جوانان با استکبار ستیزی و صهیونیسم است.  

نکته دیگری که دستگاههای دولتی باید در نظر گیرند این است که هر دستگاه به تنهایی عمل نکند. و نکوداشت چهلمین سال نباید صرفا به برگزاری جشن دهه فجر اختصاص یابد. جلسات کوچکتر و کاربردی تری تشکیل گردد و سرفصل ها در اختیار ادارات قرار گیرد تا بتوانند در آن زمینه اقدام نمایند. شاخص کارهای دستگاههای مختلف باید همین اهداف و سیاستهایی باشد که صدا و سیما ترسیم نموده است. ایشان در ادامه ضمن ذکر خاطراتی از خانواده خود در دوران مبارزات قبل از انقلاب، در خصوص انتشار اسناد مهمی که با موضوع "انقلاب اسلامی در کرج" تهیه شده است تاکید نمودند.

علی رامک مدیرکل صدا و سیمای مرکز البرز هم در این دیدار با ارایه گزارش مبسوطی از فعالیت ها و اقدامات انجام شده در این زمینه گفتند: تاکنون سه جلسه در این زمینه تشکیل گردیده است. اهداف و سیاست هایی که سازمان صدا و سیما برای نکوداشت چهلمین سال انقلاب اسلامی تبیین نموده، با حضور ادارات و نهادهای فرهنگی مورد مطالعه و بررسی قرار گرفته است و ارگانهای مختلف هرکدام نسبت به انجام ماموریت های خاصی متعهد شده اند. تولید سریال زندگی آیت الله طالقانی و مستند زندگی و آثار جلال آل احمد، تولید مستند رادیویی در خصوص وقایع نوزدهم بهمن ماه در مردآباد و همچنین تولید مستند تلویزیونی در خصوص تاریخ چهل ساله صنعت در کرج از جمله اقدامات صدا و سیما در این زمینه خواهد بود.

مدیران و مسئولان حاضر در جلسه نیز ضمن بیان نظرات و پیشنهادات خود آمادگی خود را جهت برگزاری هرچه باشکوهتر چهلمین سال انقلاب اسلامی بیان داشتند. در پایان این دیدار نماز ظهر و عصر با امامت حضرت آیت الله حسینی همدانی برگزار گردید.