اقتصاد مقاومتی؛ تولید - اشتغال | چهارشنبه، ۴ مرداد ۱۳۹۶

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز از اجرای طرح موقت تعطیلی در روز پنجشنبه مورخ 5 مردادماه جاری و کاهش ساعات اداری دستگاه های استان البرز به صورت آزمایشی و موقت خبر داد. به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری البرز، عصر سه شنبه در جلسه«شورای هماهنگی مدیریت بحران استان» که به ریاست «خسرو ارتقایی» معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، «مهدی مهرور» مدیرکل مدیریت بحران استانداری، «سعید دهقان» مدیرکل بازرسی استان البرز و جمعی از مدیران استان البرز تشکیل شد، پس از گزارش دستگاه ها در خصوص افزایش پیک مصرف حامل های انرژی به دنبال افزایش دمای هوا، تصمیم گیری شد تا روز پنجشنبه مورخ 5 مرداد 1396 کلیه دستگاه های اجرایی استان البرز تعطیل اعلام گردد. این طرح که بصورت موقت فقط در یک هفته اجرا می شود بمنظور مقایسه میزان مصرف انرژی و ارزیابی سطح کیفی آلودگی هوا اجرایی می شود. در این نشست، همچنین مقرر شد تا ساعات اداری دستگاه ها نیزطی هفته در روزهای شنبه، یکشنبه و دوشنبه از ساعت 6:30 آغاز و تا ساعت 13:30 برقرار باشد. اجرای این دو طرح آزمونی برای نتیجه گیری قطعی روزهای پنجشنبه در استان البرز است که با پیگیری های استاندار از هیات دولت محقق شده است. تصمیمات مقتضی در رابطه با ادامه روند اجرای این طرح تا هفته آتی بررسی و اعلام می شود.

پورتال دستگاه های استانی به درگاه خدمات الکترونیک تجهیز می شود

عباداله کامکار با بیان این مطلب گفت: کلیه دستگاه های اجرایی استان موظف به پیگیری جهت ارایه خدمات الکترونیکی در سطح تبادلی و تراکنشی هستند.
وی تصریح کرد: اداره کل ارتباطات و فناوری جهت ایجاد یکپارچکی در خدمات دولت الکترونیک موظف به ایجاد درگاه واحد استانی است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری البرزگفت: سازمان برنامه و بودجه موظف به احصاء خدمات و تخصص شناسه برای کلیه خدمات دستگاه های اجرایی می باشد.
 وی افزود: نظام صنفی استان البرز موظف به همکاری با اداره کل ارتباطات زیرساخت برای ایجاد مرکز تبادل ترافیک ( lxp)  در استان است.
معاون استاندار گفت: مدیریت فناوری شبکه دولت استانداری با همکاری اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات  راه اندازی دبیرخانه های بدون کاغذ را در اولویت کار شهرستان های استان قرار دهد.
وی تصریح کرد: با توجه به توضیحات معاون امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات نسبت به راه اندازی شبکه اجتماعی امن برای بهره برداری دستگاه اجرایی استان اقدام شود.
کامکار گفت: به منظور دوام آموزش های مرتبط با امنیت و اطلاعات رشد برنامه عملیاتی برای آموزش کارشناسان دستگاه های اجرایی استان در حوزه امنیت اطلاعات تدوین و اجرا شود.
کامکار همچنین بیان کرد: باید نسبت به پیگیری و عملیاتی نمودن پروژه  کار پوشه ایرانیان در استان اقدام کرد.