اقتصاد مقاومتی؛ تولید - اشتغال | چهارشنبه، ۴ مرداد ۱۳۹۶

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز از اجرای طرح موقت تعطیلی در روز پنجشنبه مورخ 5 مردادماه جاری و کاهش ساعات اداری دستگاه های استان البرز به صورت آزمایشی و موقت خبر داد. به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری البرز، عصر سه شنبه در جلسه«شورای هماهنگی مدیریت بحران استان» که به ریاست «خسرو ارتقایی» معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، «مهدی مهرور» مدیرکل مدیریت بحران استانداری، «سعید دهقان» مدیرکل بازرسی استان البرز و جمعی از مدیران استان البرز تشکیل شد، پس از گزارش دستگاه ها در خصوص افزایش پیک مصرف حامل های انرژی به دنبال افزایش دمای هوا، تصمیم گیری شد تا روز پنجشنبه مورخ 5 مرداد 1396 کلیه دستگاه های اجرایی استان البرز تعطیل اعلام گردد. این طرح که بصورت موقت فقط در یک هفته اجرا می شود بمنظور مقایسه میزان مصرف انرژی و ارزیابی سطح کیفی آلودگی هوا اجرایی می شود. در این نشست، همچنین مقرر شد تا ساعات اداری دستگاه ها نیزطی هفته در روزهای شنبه، یکشنبه و دوشنبه از ساعت 6:30 آغاز و تا ساعت 13:30 برقرار باشد. اجرای این دو طرح آزمونی برای نتیجه گیری قطعی روزهای پنجشنبه در استان البرز است که با پیگیری های استاندار از هیات دولت محقق شده است. تصمیمات مقتضی در رابطه با ادامه روند اجرای این طرح تا هفته آتی بررسی و اعلام می شود.

پذیرش هشت شرکت دانش بنیان جدید در پارک علم و فناوری البرز

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه البرز، بیست و سومین جلسه شورای پارک علم و فناوری البرز با حضور اکثریت اعضای شورا، مهندس ربانی رییس پارک علم و فناوری البرز و رئیس شورا، دکتر پورعابدی معاون پژوهش و فناوری جهاددانشگاهی، دکتر بیجندی معاون جهاددانشگاهی و رئیس سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش‌‍آموختگان، دکتر رضا زاده رئیس پژوهشکده و مرکز رشد گیاهان دارویی، دکتر اصغری رئیس پژوهشکده فناوری اطلاعات و ارتباطات جهاددانشگاهی، مهندس امینی معاون پشتیبانی پارک و مهندس جدیدی معاون فناوری پارک علم و فناوری البرز و دبیر شورا در سالن کنفرانس پارک علم و فناوری البرز برگزار گردید .
در این جلسه پرونده هشت شرکت جدید متقاضی عضویت در پارک مطرح شد که از این میان هفت شرکت راه‌یابان نوآوری ، آمیژه صنعت رستاک، سامانه هوشمند سورنا، افرالیان اطلس، سولار صنعت بخار، سولار پلیمر نواندیش و شرکت دانش بنیان ستاره آریا نوین آیلین و یک شرکت از جلسات گذشته با نام آرکا لنز پارسیان مورد پذیرش قطعی قرار گرفت.
با پذیرش این هشت شرکت، تعداد شرکت‌های دانش بنیان پارک علم و فناوری البرز به 82 شرکت افزایش یافت.