سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۰ شهریور ۱۴۰۰

پخت 40 دیگ آش نذری محرم در نظرآباد - show-content

 

 

پخت 40 دیگ آش نذری محرم در نظرآباد

پخت 40 دیگ آش نذری محرم در نظرآباد


طبق روال سال های گذشته ، آیین پخت 40 دیگ آش شله قلمکار نذری دوشنبه شب در شهرستان نظرآباد برگزار شد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان نظرآباد روز سه شنبه به خبرنگارایرنا گفت : پخت و توزیع غذاهای نذری از دیر باز تا کنون از سنت های دیرین در میان ایرانیان به ویژه در ایام محرم و صفر است که در این شهرستان با ویژگی خاصی هرساله انجام می شود.
 
حجت الاسلام ' مهدی احمدوند' افزود: در بخش تنکمان شهرستان نظرآباد یکی از خیرین هرساله در شب عاشورا اقدام به پخت 40 دیگ آش شله قلمکار می کند.
 
وی بیان کرد: این حرکت معنوی با استقبال گسترده مردم نظرآباد همراه است و مردم با خانواده این فرد خیر در پخت آش نذری همکاری دارند.
 
احمدوند از دعا و نیایش بعنوان یک پل ارتباطی معنوی بین انسان و خداوند بزرگ یاد کرد و خاطرنشان کرد: این فرد تنکمانی نیز از چندین روز قبل از فرارسیدن روز ادای نذرش در خانه اش مراسم زیارت عاشورا و مرثیه سرایی برای سالار شهیدان برگزار می کند.
 
وی ادامه داد: اهالی تنکمان با حضور در مراسم عاشورایی در این خانه با برپایی نماز جماعت ٰ ذکر دعا ٰصلوات ٰ عزاداری شب زنده داری می کنند تا نذر ی آماده توزیع به مهمانان سفره امام حسین ( ع ) شود.
 
رییس اداره تبلیغات اسلامی نظرآباد افزود: این برنامه معنوی با دعا ، نیایش و عزاداری در سوگ حضرت سید الشهدا (ع ) و یاران با وفایش همراه است.
 
همچنین مردم شهرستان نظرآباد استان البرز همچون دیگر هموطنان در ایام ماه محرم و صفر اقدام به پخت و توزیع غذاهای نذری می کنند.