اقتصاد مقاومتی؛ تولید - اشتغال | چهارشنبه، ۴ مرداد ۱۳۹۶

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز از اجرای طرح موقت تعطیلی در روز پنجشنبه مورخ 5 مردادماه جاری و کاهش ساعات اداری دستگاه های استان البرز به صورت آزمایشی و موقت خبر داد. به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری البرز، عصر سه شنبه در جلسه«شورای هماهنگی مدیریت بحران استان» که به ریاست «خسرو ارتقایی» معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، «مهدی مهرور» مدیرکل مدیریت بحران استانداری، «سعید دهقان» مدیرکل بازرسی استان البرز و جمعی از مدیران استان البرز تشکیل شد، پس از گزارش دستگاه ها در خصوص افزایش پیک مصرف حامل های انرژی به دنبال افزایش دمای هوا، تصمیم گیری شد تا روز پنجشنبه مورخ 5 مرداد 1396 کلیه دستگاه های اجرایی استان البرز تعطیل اعلام گردد. این طرح که بصورت موقت فقط در یک هفته اجرا می شود بمنظور مقایسه میزان مصرف انرژی و ارزیابی سطح کیفی آلودگی هوا اجرایی می شود. در این نشست، همچنین مقرر شد تا ساعات اداری دستگاه ها نیزطی هفته در روزهای شنبه، یکشنبه و دوشنبه از ساعت 6:30 آغاز و تا ساعت 13:30 برقرار باشد. اجرای این دو طرح آزمونی برای نتیجه گیری قطعی روزهای پنجشنبه در استان البرز است که با پیگیری های استاندار از هیات دولت محقق شده است. تصمیمات مقتضی در رابطه با ادامه روند اجرای این طرح تا هفته آتی بررسی و اعلام می شود.

ویژه برنامه های صدا و سیمای مرکز البرز در اربعین حسینی

محبان سید و سالار شهیدان امام حسین ( علیه السلام ) در اربعین حسینی می توانند بیننده و شنونده برنامه های ویژه ی این روز از صدا و سیمای البرز باشند .

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز البرز ویژه برنامه رادیویی با عنوان " کاروان عشق " از ساعت 9 الی 11 در روز اربعین پخش خواهد شد.

ساختار این برنامه کلامی پیامی روایی است که با بهره گیری و آشنایی با شاعران آیینی استان و ارتباط با اماکن مقدسه و پوشش راهپیمایی روز اربعین حسینی همراه با بحث کارشناسی ائمه جمعه و پوشش گزارشگران شهرستان ها و پخش نغمه ها و مرثیه خوانی مداحان بومی استان در ایجاد فضای معنوی اربعین حسینی مردم را همراهی خواهد کرد.

علاقمندان می توانند روی موج اف ام ردیف 4/94 مگاهرتز شنونده برنامه های رادیو البرز باشند .

سیمای البرز نیزاز ساعت 9 صبح با استقرار چندین گروه در امام زاده محمد (ع ) به صورت زنده و مستقیم عزاداری مردم مومن و خداجوی استان را به تصویر خواهند کشید .

همچنین ویژهبرنامه های با عنوان اربعین در ساعات 15/18 و 45/20 در روز اربعین از سیمای البرز پخش خواهند شد.

مستندی با عنوان " چهاردهمین نفر " تولید سیمای البرز که سفر مسافرین کربلا را که در عرقه کشی مراسم اربعین سال گذشته امامزاده محمد (ع) نامشان انتخاب  شده را به تصویر می کشد .این مستند از سیمای البرز ساعت 20 روز اربعین به روی آنتن خواهد رفت.

برنامه خانواده هم که هر روز از ساعت 17 الی 18 از سیما البرز پخش میشود در این روز با رویکرد اربعین حسینی به این برنامه حال و هوای عزاداری سید و سالار شهیدان را خواهد داد .