حمایت از کالای ایرانی | پنج‌شنبه، ۳۱ خرداد ۱۳۹۷

ویژه برنامه های شب قدر

Loading the player...

ویژه برنامه شب های قدر از سیمای البرز، در این ویژه برنامه سعی شده است تا مراسم پرفیض شب قدر را بطور مستقیم از مصلی بزرگ کرج بطور کامل پوشش دهد. حضرت حق در کلام‌الله مجید و سوره قدر ویژگی‌های متعددی را برای شب قدر ذکر فرموده‌اند، از جمله آنکه در این شب قرآن به صورت کامل و به یک باره بر قلب مبارک حضرت محمد (ص) رسول گرامی اسلام نازل شده است و در این شب عبادت مسلمانان ثوابی برابر با هزار ماه دارد.

علمای اسلام تعاریف زیادی درباره ویژگی‌ها، اهمیت و برتری شب بیان کرده‌اند، از جمله آنکه رهبری معظم انقلاب اسلامی درباره این شب فرمودند: «لیله‌‌القدر، شب ولایت است. هم شب نزول قرآن است، هم شب نزول ملائکه بر امام زمان است، هم شب قرآن و شب اهل بیت (ع) است».

«لیله‌القدری که در این ماه رمضان است و قرآن صریحاً می‌فرماید: لیله‌القدر خیر من الف شهر. یک شب، بهتر است از هزار سی روز (هزار ماه)، بسیار مهم است. چرا این قدر فضیلت را به یک شب دادند؟ زیرا برکات الهی در این شب زیاد است. نزول ملائکه در این شب زیاد است. این شب، سلام است. سلام هی حتی مطلع‌الفجر. از اول تا آخر این شب، لحظاتش سلام الهی است. سلام قولا من رب رحیم. رحمت و فضل الهی است که بر بندگان خدا نازل ‌می‌شود. هم شب قرآن و هم شب عترت است. لذا سوره مبارکه قدر هم، سوره ولایت است. شب قدر، خیلی ارزش دارد. همه ماه رمضان، شب‌ها و روزهایش ارزش والا دارد. البته لیله‌القدر نسبت به روزها و شب‌های ماه رمضان، خیلی فاخرتر است. اما شب‌ها و روزهای ماه رمضان، نسبت به روزها و شب‌های بقیه سال، خیلی فاخرتر است. باید قدر بدانید. در این روزها و در این شب‌ها، همه بر سر سفره‌ انعام الهی حاضرید، استفاده کنید."

سال تولید: 1395

در حال حاضر عوامل این برنامه ذکر نشده است.