سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۹ شهریور ۱۴۰۰

واقعه عاشورا برای مسلمانان درس های بزرگی به همراه دارد - show-content

 

 

واقعه عاشورا برای مسلمانان درس های بزرگی به همراه دارد

واقعه عاشورا برای مسلمانان درس های بزرگی به همراه دارد


به گزارش ایرنا ، حجت الاسلام ' محمد تقی ناطقی ' خطیب نماز جمعه این هفته شهرستان ساوجبلاغ صدور حکم اعدام این عالم دینی را ظالمانه توصیف کرد و افزود: اگر دادگاه عربستان سعودی این حکم را اجرا کند هزینه سنگینی را پرداخت خواهد کرد.
 
وی اظهار کرد: اگر عربستان سعودی دست به چنین کاری بزند نفرت و خشم تمام شیعیان و اهل سنت آزادیخواه جهان را شعله ور خواهد کرد و هزینه بسیاری را خواهند پرداخت.
 
امام جمعه ساوجبلاغ در ادامه به سیاست های یک بام و دو هوا و متناقض آمریکا و مدعیان حقوق بشر اشاره کرد و افزود: وقتی در ایران درباره فردی از فرقه ضاله کوچکترین اقدامی انجام شود، کنگره آمریکا تبلیغات گسترده و عجیبی علیه کشورمان به راه می اندازد اما در عربستان سعودی شیعیان از حقوق اولیه خود محروم هستند ولی صدایی از آنها در نمی آید.
 
وی با بیان اینکه گویا برخی کشورها متوجه قدرت ملت های آزادیخواه نیستند، یادآورشد که بدانند که جهان اسلام پاسخ آنان را خواهند داد پس بهتر است برای اجرای این حکم فکر کنند تا مورد نفرت مسلمانان قرار نگیرند.
 
ناطقی گفت : در سراسر کشور اسلامی همه اقشار جامعه به خصوص جوانان و نوجوانان به دنبال بر پایی آیین های عزاداری امام حسین (ع ) هستند و در این راه خودجوش وارد میدان می شوند تا از فرهنگ عاشورا پاسداری کنند و درس آزادگی بیاموزند.
 
وی یاد آور شد: واقعه عاشورا برای مسلمانان درس های بزرگی به همراه دارد که باید در دهه محرم پیامهای ماندگار این حماسه را به مردم به خصوص به نسل امروز که دشمنان به دنبال کم رنگ کردن دین در بین آنان هستند، انتقال داد.
 
امام جمعه ساوجبلاغ شکل گیری و پیروزی انقلاب اسلامی ایران را نشات گرفته از حماسه عاشورا و مکتب اسلام دانست و بیان کرد: انقلاب به رهبری معمار کبیر انقلاب اسلامی بنا شد و به پیروزی رسید آنهم با دستان خالی اما با حمایت و وحدت مردم و به گونه ای رشد و توسعه پیدا کرد که دشمنان به خصوص آمریکا هم اکنون از توسعه ایران هراس دارد.
 
وی دانش هسته ای صلح آمیز ایران را حاصل تلاش جوانان غیرتمند و انقلابی عنوان کرد و افزود آمریکا در نشست های مختلف گروه 1 +5 هنوز به دنبال محروم کردن ایران است و هر بار از تشدید تحریم ها و شدت یافتن نظارت و بازدید از مراکز هسته ای ایران سخن می گوید.