اقتصاد مقاومتی؛ تولید - اشتغال | سه‌شنبه، ۳ مرداد ۱۳۹۶

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز از اجرای طرح موقت تعطیلی در روز پنجشنبه مورخ 5 مردادماه جاری و کاهش ساعات اداری دستگاه های استان البرز به صورت آزمایشی و موقت خبر داد. به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری البرز، عصر سه شنبه در جلسه«شورای هماهنگی مدیریت بحران استان» که به ریاست «خسرو ارتقایی» معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، «مهدی مهرور» مدیرکل مدیریت بحران استانداری، «سعید دهقان» مدیرکل بازرسی استان البرز و جمعی از مدیران استان البرز تشکیل شد، پس از گزارش دستگاه ها در خصوص افزایش پیک مصرف حامل های انرژی به دنبال افزایش دمای هوا، تصمیم گیری شد تا روز پنجشنبه مورخ 5 مرداد 1396 کلیه دستگاه های اجرایی استان البرز تعطیل اعلام گردد. این طرح که بصورت موقت فقط در یک هفته اجرا می شود بمنظور مقایسه میزان مصرف انرژی و ارزیابی سطح کیفی آلودگی هوا اجرایی می شود. در این نشست، همچنین مقرر شد تا ساعات اداری دستگاه ها نیزطی هفته در روزهای شنبه، یکشنبه و دوشنبه از ساعت 6:30 آغاز و تا ساعت 13:30 برقرار باشد. اجرای این دو طرح آزمونی برای نتیجه گیری قطعی روزهای پنجشنبه در استان البرز است که با پیگیری های استاندار از هیات دولت محقق شده است. تصمیمات مقتضی در رابطه با ادامه روند اجرای این طرح تا هفته آتی بررسی و اعلام می شود.

هشتمین دوره جشنواره علمی- پژوهشی دانش‌آموزی "ابن هیثم" در استان البرز برگزار شد

 
به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرج، هشتمین دوره جشنواره علمی پژوهشی دانش‌آموزی ابن هیثم صبح امروز در سالن نمایشگاهی باغ گل‌های کرج برگزار شد.
 
نخستین استارت مسابقات علمی پژوهشی در استان البرز در سال 86 با همکاری معاونت فرهنگی شهرداری کرج زده شد که تاکنون با  کمک اداره کل آموزش و پرورش 7 دوره از این مسابقات در استان برگزار شده و امروز هشتمین دوره از این مسابقات با نام "ابن هیثم" دانشمند ایرانی مسلمان و پدر علم اوپتیک فیزیک در حال برگزاری است.
 
امسال حدود 120 مدرسه در استان  البرز تحت پوشش این مسابقات آموزشی قرار گرفته‌اند و حدود 9 هزار دانش آموز در این مسابقات آموزش می‌بینند.در این مسابقات  حدود هزار و 400 نفر در غالب 800 تیم شرکت می‌کنند.
 
این جشنوار در دو روز مجزا که امروز مختص دانش‌آموزان دوره متوسطه و جمعه مختص دانش‌آموزان ابتدایی است در 25 آیتم در تمام حوزه‌ها برگزار می‌شود.
 
این مسابقات با حمایت یک شرکت دانش‌بنیان در استان البرز که تولید کننده سخت‌افزارهای آموزشی است برگزار می‌شود. اختتامیه این جشنواره هفته آینده برگزار می‌شود.