حمایت از کالای ایرانی | چهارشنبه، ۲۷ تیر ۱۳۹۷

نیازبزرگترین مرکزتولیدفرآورده های بیولوژیک کشوربه حمایت های ملی بیشتر

رئیس موسسه رازی اعلام کرد:

 
به گزارش ایرنا، مسعود هاشم زاده عصر یکشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه تاکنون حمایت های ملی بزرگی را از موسسه رازی در زمینه اعتبارات و جایگاه حقوقی شاهد نبودیم، اظهار کرد: موسسه رازی به عنوان یکی از بزرگترین مجتمع های تحقیقات و تولید فرآورده های بیولوژیک در کشور است که این نوع تولیدات در سطح دنیا به عنوان یکی از استراتژیک ترین و مهمترین تولیدات محسوب می شود.
وی با اشاره به اینکه تولیدات این موسسه امنیت و سلامت جامعه را تامین می کند، افزود: با توجه به این موارد، این حجم از حمایتی که تاکنون از موسسه رازی شده به هیچ وجه کافی نیست و لازم است دولت و مجلس شورای اسلامی با کمک یکدیگر از این موسسه به نحو شایسته و مطلوب تر حمایت کنند.
رئیس موسسه رازی با تاکید بر اینکه در حوزه تحقیقات دامپزشکی قالب ساختمان های موجود در این موسسه قدیمی بوده و بیشتر تجهیزات فرسوده است، خاطرنشان کرد: این ساختمان ها و تجهیزات نه تنها پاسخگوی نیاز کنونی کشور نیستند، برای آینده نیز به هیچ عنوان پاسخگو نخواهند بود.
وی با بیان اینکه باید در زمینه توسعه فضاهای آزمایشگاهی، تجهیز و بروزرسانی آن ها گام برداریم، گفت: محققین بسیار بزرگی در این موسسه وجود دارد اما به سبب همین کمبودها نمی توانیم به درستی از ظرفیت آن ها بهره ببریم و این نقیصه ای بسیار بزرگ برای موسسه رازی محسوب می شود.