رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۳۹۸

نگاه ورزش پهلوانی به سمت جوان گرایی

رئیس فدراسیون ورزش های پهلوانی و زورخانه ای گفت: جوان گرایی، توجه و هدایت این نسل ورزش های پهلوانی و زورخانه ای به خصوص در میان دانش آموزان از برنامه های این فدراسیون است.

نگاه ورزش پهلوانی به سمت جوان گرایی

مجتبی جوهری شامگاه دوشنبه در آئین افتتاح اولین آکادمی کشتی سنتی پهلوانی کشور در البرز افزود: ورزش های پهلوانی و زورخانه ای یک ورزش آئینی و ملی است که توجه هر چه بیشتر به آن می تواند در تربیت نسل امروز و ترویج فرهنگ پهلوانی، مردانگی، شجاعت و غیرت در میان این نسل موثر باشد.
وی با بیان اینکه البرز یکی از استان های پیشتاز در ورزش های پهلوانی و زورخانه ای است اظهار داشت: ظرفیت های خوبی در میان این نسل به خصوص دانش آموزان وجود دارد که با کشف این ظرفیت و استعدادها می توان ورزشکارانی با غیرت را تحویل داد.
دبیرکل فدارسیون جهانی کشتی پهلوانی نیز گفت: ورزش های پهلوانی و زورخانه ای با قدمتی بیش از 2 هزار سال توانسته در این مرز و بوم پهلوانان و قهرمانان زیادی را تربیت کند.
سلطانعلی ترخاق افزود: پهلوانانی که با الگو گیری از امام علی(ع)، توانسته بودند فرهنگ دلاوری و مردانگی را هر چه بیشتر در میان جامعه ترویج کنند.
وی اضافه کرد: ورزش های پهلوانی یک ورزش انسان دوستانه است و پهلوانان از دیر باز همیشه مورد علاقه و توجه مردم این مرز و بوم بوده اند.
ترخاق گفت: دفاع از انسانیت، مردانگی، غیرت ، دلاوری و وطن پرستی از جمله شعارهایی است که در این ورزش همیشه وجود داشته و هست و در هیچ ورزشی به اندازه ورزش های پهلوانی و زورخانه ای، چنین شعارهایی وجود ندارد.
رئیس هیات کشتی البرز نیز در این مراسم گفت: این آکادمی با هدف آموزش فرهنگ پهلوانی و زورخانه ای و ترویج این فرهنگ در میان کشتی گیران راه اندازی شده است.
حمید یاری افزود: نهادینه کردن فرهنگ و اخلاق در میان ورزشکاران و کشتی گیران از دیگر اهداف راه اندازی نخستین آکادمی کشتی سنتی پهلوانی کشور در البرز است.

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.