سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۹ شهریور ۱۴۰۰

نماز ظهر عاشورا با شکوهتر از سال های قبل درالبرز برگزارمی شود - show-content

 

 

نماز ظهر عاشورا با شکوهتر از سال های قبل درالبرز برگزارمی شود

نماز ظهر عاشورا با شکوهتر از سال های قبل درالبرز برگزارمی شود


مدیر ستاد اقامه نماز استان البرز با تاکید بر اهمیت و جایگاه نماز گفت: نماز ظهر عاشورا ، با شکوهتر از سال های قبل در این استان برگزار می شود.


به گزارش ایرنا، حجت الاسلام 'سید اکبر موسوی' روز شنبه در جمع خبرنگاران در خصوص برپایی نماز ظهر عاشورا در این استان اظهار کرد: عاشورا یعنی نماز و نماز امر واجبی است که باید در جامعه خواندن آن علنی و آشکار باشد.
 
وی با تاکید بر اهمیت و جایگاه نماز گفت: نماز ستون دین است، به گونه ای که قبولی سایر عبادات دیگر در گرو قبولی این عبادت خاصه است.
 
این مسوول با دانستن این نکته که مرز میان ایمان و کفر نماز است، تصریح کرد:
 
نماز تنها و عالی ترین عبادتی است که تعطیل بردار نیست و سرچشمه همه خوبی ها و فیوضات الهی از این امرمتاثر است.
 
موسوی اشاره به اینکه یکصد آیه از قرآن کریم درخصوص اهمیت نماز نازل شده است ، افزود:بیش از 30 هزار حدیث در خصوص اهمیت این عبادت عظیم وجود دارد.
 
***هدف قیام امام حسین(ع) احیاء اقامه نماز بود
 
مدیرستاد اقامه نمازاستان البرز گفت: هدف حضرت اباعبدالله الحسین(ع) از قیام عاشورا احیاء امر اقامه نماز بود، زیرا امام (ع ) اصل را بر نماز گذاشت و از همان ابتدای ورود به کربلا به برپایی فریضه نماز پرداخت .
 
در ادامه رئیس دبیرخانه کانون های مساجد استان البرز افزود: عشق امام حسین(ع) به اقامه نماز به صورت علنی بسیاری از تبلیغات سوء علیه آن حضرت را باطل کرد.
 
وی توضیح داد: انسان باید اهل نماز باشد، لشکر یزید افراد نمازخوان داشت، آنان نیز نماز می خواندند ولی نمازی نبودند.
 
این مسوول در شرح گزارشی از جلسات مستمر با سازمان زیباسازی ، شهرداری کرج و صدا و سیمای استان، گفت: صدا و سیمای استان با همکاری ستاد اقامه نماز استان به صورت زیرنویس هر شب مسابقه ای با عنوان نماز ظهر عاشورا در نظر گرفته است، که سال گذشته با استقبال بیش از 14 هزار نفر همراه بود.
 
وی افزود: چاپ استند و بنر در سطح شهرها در زمینه برپایی نماز ظهر عاشورا در نظر گرفته شده است.
 
مدیر ستاد اقامه نماز استان البرز بیان کرد: توزیع بیش از پنج هزار جلد از کتابچه ای با عنوان 'حسین عشق نماز' نیز یکی از نمونه برنامه های فرهنگی ستاد اقامه نماز ظهر در روز عاشورا است.ک/2