حمایت از کالای ایرانی | سه‌شنبه، ۲۹ خرداد ۱۳۹۷

نقش فضای مجازی و رسانه‌ها در توسعه فرهنگ دینی

مدیرکل تبلیغات اسلامی البرز مطرح کرد:

حجت‌الاسلام سید عباس مسعودی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اهمیت و نقش فضای مجازی در توسعه و ترویج فعالیت‌های فرهنگی دینی، اظهار کرد: مردم گرایش به نرم‌افزارهای ارتباطی نوین دارند به همین منظور باید محتوایی تولید و در فضای مجازی منتشر شود که توسعه و ترویج فرهنگ دینی را به دنبال داشته باشد.
 
وی با تأکید بر همسو بودن فضای مجازی و رسانه‌ها با دستگاه‌های فرهنگی، گفت: در صورت تحقق این مهم می‌توانیم شاهد کاهش آسیب‌های اجتماعی باشیم.
 
حجت‌الاسلام مسعودی تأکید کرد: مسئولان فرهنگی و مدیران رسانه‌های جمعی باید نسبت به این مهم حساسیت بیشتری داشته باشند، گفت: همه باید برای جلوگیری از فرورفتن جوانان در منجلاب انحرافات اخلاقی تلاش کم زیرا این مهم از اجر و منزلت بالایی نزد خداوند برخوردار است.
 
مدیرکل اداره تبلیغات اسلامی استان البرز به جنگ دشمنان در حوزه فضای مجازی و رسانه‌ها اشاره کرد و گفت: دشمنان قصد دارند با بهره گیری از فضای مجازی به اشاعه بی‌بندوباری اخلاقی اقدام کنند تا جوانان از ارزش‌های اسلامی دور شده و سستی و ضعف در بین آن‌ها نهادینه شود.
 
وی با تأکید بر توسعه شعائر اسلامی و فضائل اخلاقی در فضای مجازی، گفت: این مهم یکی از بهترین راهکارهایی است که می‌تواند دشمن را از رسیدن به مقاصد شومش بازدارد.
 
حجت‌الاسلام مسعودی بابیان اینکه دشمنان هرروز به بهانه‌ای ایران را تهدید و تحریم می‌کنند، گفت: سیاست راهبردی ایران اسلامی توسعه اسلام و حمایت از مظلومان و مستضعفان عالم است به همین منظور فرهنگ‌سازی برای مقابله با تهدیدات دشمن در تمامی حوزه‌ها یک ضرورت انکارناپذیر و از وظایف مسئولان و دستگاه‌های فرهنگی است.