حمایت از کالای ایرانی | پنج‌شنبه، ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷

نشست ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در صدا و سیمای البرز

جلسه کارگروه فرهنگی تبلیغات و اطلاع رسانی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان با موضوع فرهنگسازی برای مبارزه با قاچاق کالا در محل سالن جلسات صدا و سیمای مرکز البرز برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز البرز در این کارگروه امیدنیک نژاد قائم مقام مدیر کل صداوسیمای مرکز البرز گفت: حضور گروه های خبری صداوسیما در کنار بازرسان دانشگاه علوم پزشکی، تعزیرات حکومتی، صنعت، معدن و تجارت، اصناف و همچنین تولید برنامه های متنوع فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی با محوریت رواج خرید کالاهای ایرانی از جمله فعالیت های صداوسیمای البرز در حوزه مبارزه با قاچاق کالا و ارز بوده است.

قایم مقام صدا و سیمای مرکز البرز  با بیان اینکه کارگروه فرهنگی و تبلیغاتی با تکیه بر جامعه هدف در بخش آموزش زنان و مراکز علمی ، دانشگاهی و حوزوی بعنوان مخاطبان فعال سرمایه گذاری نماید از آمادگی کامل صدا و سیمای استان برای همکاری بیشتر با نهادهای فرهنگی جهت فرهنگ سازی در این زمینه خبر داد .

در این جلسه اعضای کارگروه با تاکید بر لزوم فرهنگسازی در رابطه با نخریدن کالاهای خارجی به ویژه قاچاق  از نهادهای فرهنگی استان خواستند با استفاده از ظرفیت رسانه ها و بخش های فرهنگی از جمله تیم های تئاتر، فیلسازان فیلم های کوتاه و بلند، کانون های قرآنی و مساجد و فراهم شدن بستر های شهری تبلیغات در این زمینه فعال شوند .

در این نشست با اشاره بر اینکه یکی  از مشکلات بزرگ در حوزه فرهنگ سازی، مشخص نشدن کالاهای وارداتی با آرم های مشخص است که خریداران مطلع شوند این کالا خارجی است مقرر شد  به منظور اجرای برگزاری برنامه های مشترک فرهنگی از جمله تولید برنامه، پوشش خبری و رسانه ای و برپایی میزگردهای علمی، همکاری بین کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا وارز استان البرز با صداوسیمای مرکز البرز  بیشتر شود .