اقتصاد مقاومتی؛ تولید - اشتغال | پنج‌شنبه، ۵ مرداد ۱۳۹۶

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز از اجرای طرح موقت تعطیلی در روز پنجشنبه مورخ 5 مردادماه جاری و کاهش ساعات اداری دستگاه های استان البرز به صورت آزمایشی و موقت خبر داد. به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری البرز، عصر سه شنبه در جلسه«شورای هماهنگی مدیریت بحران استان» که به ریاست «خسرو ارتقایی» معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، «مهدی مهرور» مدیرکل مدیریت بحران استانداری، «سعید دهقان» مدیرکل بازرسی استان البرز و جمعی از مدیران استان البرز تشکیل شد، پس از گزارش دستگاه ها در خصوص افزایش پیک مصرف حامل های انرژی به دنبال افزایش دمای هوا، تصمیم گیری شد تا روز پنجشنبه مورخ 5 مرداد 1396 کلیه دستگاه های اجرایی استان البرز تعطیل اعلام گردد. این طرح که بصورت موقت فقط در یک هفته اجرا می شود بمنظور مقایسه میزان مصرف انرژی و ارزیابی سطح کیفی آلودگی هوا اجرایی می شود. در این نشست، همچنین مقرر شد تا ساعات اداری دستگاه ها نیزطی هفته در روزهای شنبه، یکشنبه و دوشنبه از ساعت 6:30 آغاز و تا ساعت 13:30 برقرار باشد. اجرای این دو طرح آزمونی برای نتیجه گیری قطعی روزهای پنجشنبه در استان البرز است که با پیگیری های استاندار از هیات دولت محقق شده است. تصمیمات مقتضی در رابطه با ادامه روند اجرای این طرح تا هفته آتی بررسی و اعلام می شود.

نشست ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در صدا و سیمای البرز

جلسه کارگروه فرهنگی تبلیغات و اطلاع رسانی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان در محل سالن جلسات صدا و سیمای مرکز البرز برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز البرز در این کارگروه مدیرکل فرهنگی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز کشور با بیان اینکه استان البرز به عنوان پایلوت کشور در تولید محتوا در عرصه مبارزه با قاچاق کالا و ارز انتخاب شده است گفت به همین منظور از پایان نامه های دانشجویی در حوزه کارشناسی ارشد با موضوع مبارزه با قاچاق کالا و ارز حمایت مالی خواهد شد .

نگارش نژاد همچنین در این نشست از  صدا و سیمای مرکز البرز  خواست  با اقدامات فرهنگی بخصوص درایام نزدیک نوروز  مردم را از خرید کالا از دست فروشان و کالاهای دست دوم  منصرف کنند .

همچنین در این نشست قایم مقام صدا و سیمای مرکز البرز با اشاره به اینکه  انجام کار فرهنگی زمان بر است افزود  با توجه به شعار سال از اولویت های امسال برنامه ساز ی مرکز البرز بود که دراین زمینه ساخت برنامه های مرتبط با بحث مقابله با قاچاق کالا و ارز نیز در دستور کار قرار داشت .

نیک نژاد با بیان اینکه سال آینده می بایست کارگروه فرهنگی و تبلیغاتی با تکیه بر جامعه هدف در بخش آموزش زنان و مراکز علمی ، دانشگاهی و حوزوی بعنوان مخاطبان فعال سرمایه گذاری نماید از آمادگی کامل صدا و سیمای استان استان برای همکاری بیشتر با نهادهای فرهنگی جهت فرهنگ سازی در این زمینه خبر داد .

در این کارگروه اعضای کارگروه همچنین در خصوص ممنوعیت تبلیغات کالاهای خارجی ، تبلیغات خارج از عرف و فرهنگ جامعه و نظارت دقیق دستگاههای اجرایی در این زمینه پرداختند.