سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۰ شهریور ۱۴۰۰

نشست تخصصی خادمین و نخبگان بیرق حسینی در البرز برگزار می شود - show-content

 

 

نشست تخصصی خادمین و نخبگان بیرق حسینی در البرز برگزار می شود

نشست تخصصی خادمین و نخبگان بیرق حسینی در البرز برگزار می شود


شفیع شعله کار در گفتگو با مهر اظهار داشت: اولین نشست تخصصی خادمین و نخبگان بیرق حسینی با هدف هم افزایی خادمین هیئات استان البرز به همت جامعه ایمانی مشعر استان البرز و به میزبانی آیت الله حسینی همدانی نماینده معزز ولی فقیه و امام جمعه کرج سه شنبه بیست و نهم مهرماه 93 از ساعت 15 در دفتر نماینده ولی فقیه استان البرز برگزار می شود.
 
شعله کار با اعلام این خبر گفت: این نشست با هدف هم افزایی و هماهنگی بیشتر خادمین و مدیران هیئات حسینی به منظور ساماندهی عملیات محرم سید و سالار شهیدان با حضورنخبگان هیئات حسینی در محضر آیت الله حسینی همدانی نماینده معزز ولی فقیه و امام جمعه کرج برگزار خواهد شد.
 
این مسئول در ادامه بر ویژگی ها و کارکردهای مهم هیئات "ابا عبدالله" اشاره کرد و گفت: محرم زمانی است که عموم مردم از اقشار مختلف میهمان به سفره پر کرامت سید و سالار شهیدان هستند و این هنگام بهترین وقتی است که خدای سبحان برای بازگشت به درگاهش برای مردم مقرر داشته است که نقش هیئات در فراهم ساختن این بازگشت نقشی بی بدیل و اثرگذار است تا جایی که هیئت و عزاداری سید و سالار شهیدان به اساس و پایه انقلاب خونین بهمن 57 مردم ایران تبدیل می شود.
 
نماینده جامعه ایمانی مشعر استان البرز در توضیح فعالیت های این جامعه گفت: جامعه ایمانی مشعر محفلی است مردمی به منظور جریان سازی در میان هیئات و مواکب مطهر سید و سالار شهیدان که به ارتقای سطح محتوایی این هیئات می پردازد و تاکنون با تقدیم بسته های فاخر و متنوع محتوایی و فرهنگی در ارتقای محتوای هیئات گام برداشته است و همچنین با برگزاری نشست ها و کارگاه های تخصصی به هم افزایی و تجمیع فعالیت های هیئات می اندیشد.
 
شعله کار در ادامه بر ویژگیهای نشست تخصصی خادمین و نخبگان بیرق حسینی با حضور آیت الله حسینی همدانی تأکید کرد و گفت: در این نشست تخصصی گروه های مختلف از خادمین بیرق حسینی از جمله شاعران آیینی استان، جامعه مداحان استان، هنرمندان آیینی استان و جمعی از نخبگان و مدیران هیئات به بیان نظرات خویش در خصوص راه های ارتقای هیئات استان خواهند پرداخت.
 
وی ادامه داد: از دیگر برنامه های این نشست سخنرانی حسین رحیم آبفروش دبیر جامعه ایمانی مشعر کل کشور و توزیع بسته های محتوایی محرم است.
 
گفتنی است؛ نمایشگاه عکس و پوستر عاشورایی از دیگر حواشی برگزاری این نشست خواهد بود.