حمایت از کالای ایرانی | جمعه، ۳۰ شهریور ۱۳۹۷

نخستین جلسه شورای فضای مجازی صدا و سیمای مرکز البرز

نخستین جلسه شورای فضای مجازی صدا و سیما مرکز البرز با هدف بررسی راهکارهای گسترش اثر گذاری فضای مجازی  با حضور قدیمی معاون فضای مجازی رسانه ملی و زندی مدیرکل فضای مجازی معاونت امور استانها و رامک مدیرکل صدا و سیمای البرز و مدیران و معاونان این مرکز برگزار شد .
به گزارش روابط  عمومی صدا و سیمای مرکز البرز در این نشست رضا قدیمی معاون فضای مجازی سازمان صدا و سیما ضمن برشمردن مزایا و محاسن رسانه در فضای مجازی گفت: ساماندهی و مدیریت و اثر بخشی محتوا و سرویس رسانه ملی در فضای مجازی ، مرجعیت محتوایی در فضای مجازی کشور ، تولید و توزیع محتوا و نقش آفرینی در شبکه های اجتماعی و همچنین فرهنگ سازی و ارتقای سواد فضای مجازی از اهم اهداف معاونت فضای مجازی سازمان صدا و سیما است .
 وی با تاکید بر ارتباط دو سویه فعالان فضای مجازی استان و رسانه های استانی گفت
توسعه کمی و کیفی پیام های تولید شده در فضای مجازی ، ساماندهی و توسعه وب سایت های سازمان صدا و سیما و ساماندهی اپلیکشن های سازمان و همچنین ارتقاء سهم تولید در فضای مجازی توسط سازمان صدا و سیما از دیگر برنامه ها و اهداف رسانه ملی در حوزه فضای مجازی می باشد .
قدیمی گفت رسانه های استانی با توجه به وجود استعدادهای جوان و همچنین گویشها  و فرهنگهای مختلف در این مهم می تواند تاثیر مثبتی داشته باشد .
معاون فضای مجازی رسانه ملی  با  اشاره به نقش مهم و اثر گذار رسانه های استانی در ساماندهی فضای مجازی افزود باید در خصوص ارائه راهکارهای گسترش اثرگذاری فضای مجازی در رسانه های استانی با برگزاری جلسات متعدد و استفاده از کارشناسان و برنامه سازان برنامه ریزی کرد .
در این نشست همچنین حمید رضا زندی مدیرکل فضای مجازی معاونت امور استانها گفت با توجه به توسعه روز افزون و حرکت شتابان در عرصه فضای مجازی و ضرورت حضور موثر و نیز مدیریت جدی در این فضا بر شناخت جامعه مخاطبان رسانه های مجازی در داخل کشور و تشخیص سلایق آن ها، استفاده از فضای مجازی به منظور انتقال پیام های غیر مستقیم، ارایه تحلیل و خبر در فضای مجازی، توجه به قشر کودک و نوجوان در فضای مجازی و ایجاد شبکه اجتماعی مختص این قشر، استفاده حداکثری و بهینه از ظرفیت دیپلماسی رسانه ای تاکید کرد .
زندی گفت  با برنامه ریزی انجام شده و  همفکری و همکاری و بهره گیری از ظرفیت حوزه های مختلف تلاش میکنیم به مدیریت جریان سازی رسانه ای در فضای مجازی و بالا بردن ضریب نفوذ مخاطبان کمک کنیم.
رامک مدیرکل صدا و سیمای مرکز البرز نیز در این نشست افزود بهره گیری از ظرفیتهای روز افزون فضای مجازی در رسانه ملی یک اصل ضروری است و باید از فرصتها و تهدیدهای آن نهایت بهره برداری و استفاده شود.
وی با بیان اینکه  از جذابیتها و شیرینی های کار در فضای مجازی تعامل فعال مخاطبان با صاحبان رسانه است گفت در فضای مجازی باید با هوشیاری و آگاهی و نگاه جدید ورود کرد .
وی با اشاره به مردم محور بودن فضای مجازی  بهره گیری از تولیدات مردمی و به ویژه نسل جوان در این فضا می تواند در جذب مخاطبان تاثیر زیادی داشته باشد .
وی همچنین بر  مقدمات تشکیل  دوره های آموزشی آشنایی با آخرین دستاوردهای رسانه ای و استفاده بهینه از تولیدات بخش خصوصی به عنوان مهمترین برنامه های این مرکز در فضای مجازی اشاره کرد .
همچنین در این دیدار یک روزه نشستی نیز با حضور فعالان  فضای مجازی استان برگزار شد که در این نشست با نقد و بررسی فضای مجازی حاکم بر استان هر یک از اعضا به طرح مسائل و راهکارهای گسترش همکاری با رسانه استانی پرداختند.