اقتصاد مقاومتی؛ تولید - اشتغال | سه‌شنبه، ۳ مرداد ۱۳۹۶

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز از اجرای طرح موقت تعطیلی در روز پنجشنبه مورخ 5 مردادماه جاری و کاهش ساعات اداری دستگاه های استان البرز به صورت آزمایشی و موقت خبر داد. به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری البرز، عصر سه شنبه در جلسه«شورای هماهنگی مدیریت بحران استان» که به ریاست «خسرو ارتقایی» معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، «مهدی مهرور» مدیرکل مدیریت بحران استانداری، «سعید دهقان» مدیرکل بازرسی استان البرز و جمعی از مدیران استان البرز تشکیل شد، پس از گزارش دستگاه ها در خصوص افزایش پیک مصرف حامل های انرژی به دنبال افزایش دمای هوا، تصمیم گیری شد تا روز پنجشنبه مورخ 5 مرداد 1396 کلیه دستگاه های اجرایی استان البرز تعطیل اعلام گردد. این طرح که بصورت موقت فقط در یک هفته اجرا می شود بمنظور مقایسه میزان مصرف انرژی و ارزیابی سطح کیفی آلودگی هوا اجرایی می شود. در این نشست، همچنین مقرر شد تا ساعات اداری دستگاه ها نیزطی هفته در روزهای شنبه، یکشنبه و دوشنبه از ساعت 6:30 آغاز و تا ساعت 13:30 برقرار باشد. اجرای این دو طرح آزمونی برای نتیجه گیری قطعی روزهای پنجشنبه در استان البرز است که با پیگیری های استاندار از هیات دولت محقق شده است. تصمیمات مقتضی در رابطه با ادامه روند اجرای این طرح تا هفته آتی بررسی و اعلام می شود.

نخستین آب نمای موزیکال و نوری استان البرز اجرا می‌شود

رئیس دانشگاه علمی کاربردی قند کرج:

 
به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرج، حسن کریمی در سومین استارت آپ دانشگاه علمی کاربردی قند کرج که عصر امروز در این دانشگاه برگزار شد، با اشاره به اینکه این استارت آپ در حوزه صنایع غذایی در زمینه شیرینی، شکلات، صنایع غذایی و بسته‌بندی است، اظهار داشت: این استارت آپ در زمینه جمع‌آوری ایده‌های نو در راستای ترویج فعالیت کسب و کار است.
 
رئیس دانشگاه علمی کاربردی قند کرج با بیان اینکه یکی از پایه‌های ماندگاری کسب و کارهای موفق، ایده‌های موفق است، ادامه داد: شرکتها برای رفع مشکلات خود  به موضوع استارت آپ آمدند و نگاه دانشگاهی به دنبال استارت آپ، ایجاد فضای پژوهشی است.
 
وی با اشاره به اینکه هدف دانشگاه پشتیبانی از ایده‌های نو تا رساندن آن به محل تجارت است، بیان کرد: تفاوت استارت آپ دانشگاه با دنیا، این است که در دنیا ایده‌ها جمع شده و در اختیار برگزارکننده قرار می‌گیرد اما در دانشگاه ایده‌های برتر که انتخاب می‌شوند وارد فضای رشد می‌شوند. 
 
کریمی با بیان اینکه این ایده‌ها بین یک تا 3 سال برای تبدیل شدن به کار فرصت دارند، اضافه کرد: این ایده‌ها می‌توانند به فناوری دانش بنیان تبدیل شوند.
 
وی با اشاره به اینکه این استارت آپ، ششمین استارت آپ البرز است، عنوان کرد: استارت آپ صنایع غذایی، نخستین استارت آپ کشور است.
 
کریمی با بیان اینکه تا کنون 135 طرح به دبیرخانه استارت آپ واگذار شده است، افزود: با شروع استارت آپ، 100 ایده وارد شده و زمان برای دفاع از خود دارند که در نهایت 20 ایده انتخاب و به مرکز رشد معرفی می‌شوند.
 
وی با اشاره به اینکه در این استارت آپ  از داوران و مربیان داخل و خارج دانشگاه استفاده می‌شود، عنوان کرد: در این استارت آپ از ایده‌های دانشگاه‌های معتبر داخلی و خارجی وجود دارد.
 
کریمی با بیان اینکه امروز نخستین آب نمای موزیکال و نوری استان البرز در دانشگاه برگزار می‌شود، ادامه داد: این آب نما از استارت آپ قبل کار خود را آغاز کرد و دانشگاه سرمایه‌گذار آن بوده است که به عنوان آموزش است و یک آزمایش میکروکنترل برای رشته‌های برق و کنترل است. برای نخستین بار مسابقه برنامه نویسی آب نما کشور با افتتاح این حوض، آغاز می‌شود.