حمایت از کالای ایرانی | جمعه، ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷

موزه استاندارد ایران در کرج افتتاح شد

 
به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرج، اصغر صالح‌زاده در این مراسم اظهار داشت: یکی از نیازهایی که در سازمان استاندارد احساس می‌شد، احصاء زحمات گذشتگان بود.
 
وی با اشاره به اینکه اگر زحمات گذشتگان احصاء نشود در آینده هم نمی‌توانیم قضاوت‌های مثبتی داشته باشیم، افزود: سازمان استاندارد به جهت اهم وظایفی که در کنترل کیفیت کالاها از گذشته تا به امروز داشته است، اخیرا وظایف متعدد دیگری هم به عهده گرفته است.
 
صالح زاده با بیان اینکه باید بدانیم در گذشته کجا بودیم و الان کجا هستیم و در آینده چه راهبردی را باید داشته باشیم، بیان کرد: اکثر دستگاه‌هایی که در حال حاضر اینجا هستند قدمت‌هایی تا 50 سال دارند.
 
وی با اشاره به اینکه برخی از این دستگاه‌ها هنوز هم قابلیت استفاده دارند، تاکید کرد: بدلیل نبود امکانات نگهداری این دستگاه‌ها تصمیم گرفته شد این دستگاه‌ها به عنوان سرمایه ملی سازمان ملی استاندارد در یک موزه نگهداری شوند.
 
مشاور رئیس سازمان ملی استاندارد خاطرنشان کرد: غیر از دستگاه‌ها تعدادی اسناد و مدارک بسیار خوب و حتی چند حلقه فیلم مربوط به زمان قبل از انقلاب هم در این گنجینه نگهداری می‌شوند که نشان‌دهنده فعالیت کار آزمایشگاه‌ها و کارشناسان زبده این سازمان است.
 
صالح زاده تصریح کرد: کتاب تاریخ استاندارد که مقطع قبل از انقلاب آن تدوین شده است بیانگر اهمیت وظایف سازمان استاندارد است که سبب می‌شود ما هرچه بیشتر به استاندارد و نشان استاندارد توجه کنیم و شاهد روزی باشیم که استاندارد به جایگاهی که باید داشته باشد برسد.