اقتصاد مقاومتی؛ تولید - اشتغال | چهارشنبه، ۴ مرداد ۱۳۹۶

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز از اجرای طرح موقت تعطیلی در روز پنجشنبه مورخ 5 مردادماه جاری و کاهش ساعات اداری دستگاه های استان البرز به صورت آزمایشی و موقت خبر داد. به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری البرز، عصر سه شنبه در جلسه«شورای هماهنگی مدیریت بحران استان» که به ریاست «خسرو ارتقایی» معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، «مهدی مهرور» مدیرکل مدیریت بحران استانداری، «سعید دهقان» مدیرکل بازرسی استان البرز و جمعی از مدیران استان البرز تشکیل شد، پس از گزارش دستگاه ها در خصوص افزایش پیک مصرف حامل های انرژی به دنبال افزایش دمای هوا، تصمیم گیری شد تا روز پنجشنبه مورخ 5 مرداد 1396 کلیه دستگاه های اجرایی استان البرز تعطیل اعلام گردد. این طرح که بصورت موقت فقط در یک هفته اجرا می شود بمنظور مقایسه میزان مصرف انرژی و ارزیابی سطح کیفی آلودگی هوا اجرایی می شود. در این نشست، همچنین مقرر شد تا ساعات اداری دستگاه ها نیزطی هفته در روزهای شنبه، یکشنبه و دوشنبه از ساعت 6:30 آغاز و تا ساعت 13:30 برقرار باشد. اجرای این دو طرح آزمونی برای نتیجه گیری قطعی روزهای پنجشنبه در استان البرز است که با پیگیری های استاندار از هیات دولت محقق شده است. تصمیمات مقتضی در رابطه با ادامه روند اجرای این طرح تا هفته آتی بررسی و اعلام می شود.

موزه استاندارد ایران در کرج افتتاح شد

 
به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرج، اصغر صالح‌زاده در این مراسم اظهار داشت: یکی از نیازهایی که در سازمان استاندارد احساس می‌شد، احصاء زحمات گذشتگان بود.
 
وی با اشاره به اینکه اگر زحمات گذشتگان احصاء نشود در آینده هم نمی‌توانیم قضاوت‌های مثبتی داشته باشیم، افزود: سازمان استاندارد به جهت اهم وظایفی که در کنترل کیفیت کالاها از گذشته تا به امروز داشته است، اخیرا وظایف متعدد دیگری هم به عهده گرفته است.
 
صالح زاده با بیان اینکه باید بدانیم در گذشته کجا بودیم و الان کجا هستیم و در آینده چه راهبردی را باید داشته باشیم، بیان کرد: اکثر دستگاه‌هایی که در حال حاضر اینجا هستند قدمت‌هایی تا 50 سال دارند.
 
وی با اشاره به اینکه برخی از این دستگاه‌ها هنوز هم قابلیت استفاده دارند، تاکید کرد: بدلیل نبود امکانات نگهداری این دستگاه‌ها تصمیم گرفته شد این دستگاه‌ها به عنوان سرمایه ملی سازمان ملی استاندارد در یک موزه نگهداری شوند.
 
مشاور رئیس سازمان ملی استاندارد خاطرنشان کرد: غیر از دستگاه‌ها تعدادی اسناد و مدارک بسیار خوب و حتی چند حلقه فیلم مربوط به زمان قبل از انقلاب هم در این گنجینه نگهداری می‌شوند که نشان‌دهنده فعالیت کار آزمایشگاه‌ها و کارشناسان زبده این سازمان است.
 
صالح زاده تصریح کرد: کتاب تاریخ استاندارد که مقطع قبل از انقلاب آن تدوین شده است بیانگر اهمیت وظایف سازمان استاندارد است که سبب می‌شود ما هرچه بیشتر به استاندارد و نشان استاندارد توجه کنیم و شاهد روزی باشیم که استاندارد به جایگاهی که باید داشته باشد برسد.