حمایت از کالای ایرانی | چهارشنبه، ۲۷ تیر ۱۳۹۷

معاون وزیر صنعت:تولیدمحصولات دانش بنیان و صادرات محور ضرورت امروزاست

به گزارش ایرنا، سید محمود نوابی عصر یکشنبه در بازدید از نخستین پالایشگاه غلات کشور در ساوجبلاغ استان البرز گفت: تولید محصولات مبتنی بر دانش، همراه با نوآوری و توجه سلایق مصرف کنندگان ضروری است و باعث می شود که واحدهای تولیدی موفقیت کسب کنند.
وی در ادامه توجه به دانش روز و به کارگیری نیروهای دانش محور را از جمله ویژگی های بارز گروه زر برشمرد و گفت: به خوبی نمایان است که در حوزه توسعه دانش این مجموعه به عنوان مغز واحد تولیدی اهتمام ویژه ای صورت گرفته است و دانش بنیان بودن گروه شرایطی را فراهم آورده است.
نوابی همچنین راه اندازی نخستین پالایشگاه غلات کشور توسط گروه صنعتی زر را نمود همت و آرزوهای دست یافتنی خواند و اظهار داشت: وقتی مجموعه ای به عنوان اولین مطرح می شود، یعنی یک خلأ را پرکرده است، در حال حاضر کشور ترکیه در منطقه ما محصولات مشابه تولید می کند که در تناژ تولیدی قابل مقایسه با خروجی پالایشگاه زر نیست.
وی درادامه ضمن تأکید بر صادرات محوربودن گروه زر همچنین گفت: با توجه به ظرفیت هایی که در گروه زر وجود دارد، انتظار داریم در حوزه صادرات غیرنفتی حضور پررنگ تری از این گروه را شاهد باشیم.