سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۳۱ شهریور ۱۴۰۰

محدودیت‌های ترافیکی استان البرز در تاسوعا و عاشورای حسینی - show-content

 

 

محدودیت‌های ترافیکی استان البرز در تاسوعا و عاشورای حسینی

محدودیت‌های ترافیکی استان البرز در تاسوعا و عاشورای حسینی


سرهنگ همایون شریفی در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در کرج، با اشاره به محدودیت های ترافیکی به مناسبت روز تاسوعا و عاشورای حسینی اظهار کرد: براساس پیش بینی‌های انجام شده جمع کثیری از مردم شهید پرور و عزادار البرز در مراسم سوگواری سرور و سالار شهیدان شرکت می‌کنند.
 
وی افزود: به همین مناسبت طرح ها و تمهیداتی لازم برای جلوگیری از مشکلات احتمالی ترافیکی در نظر گرفته شده است.
وی با اشاره به حضور گسترده پلیس راهور در تمامی معابر خاطرنشان کرد: تمامی نیروها  پلیس راهور در سطح معابر حضور دارند و برای خدمات رسانی بهتر و بیشتر به شهروندان فعالیت می‌کنند.
 
رئیس راهنمایی و رانندگی استان البرز با اشاره به محدودیت های ترافیکی در سطح استان تصریح کرد: در روز تاسوعا از ساعت 14 تا پایان مراسم عزاداری، حد فاصل تقاطع مصباح تا امامزاده حسن مسدود و روز عاشورا نیز این محدودیت از 6 صبح تا پایان مراسم اعمال می‌شود.
 
وی بیان کرد: در محدوده چهارراه کارخانه قند به سمت دانشگاه کشاورزی (خیابان زکریا) در روز تاسوعا از ساعت 14 و روز عاشورا از ساعت 6 صبح مسدود است.
 
شریفی گفت: در منطقه رجایی شهر نیز از ساعت 14 روز تاسوعا و 6 صبح روز عاشورا درخیابان آزادی، حد فاصل فلکه اول تا خیابان سیزدهم به صورت مقطعی و زمان عبور دسته های عزاداری محدودیت ترافیکی اعمال می شود .
وی با اشاره به محدودیت های ترافیکی منطقه مهرشهر اظهار کرد: در روز تاسوعا از ساعت 14 از زیر پل حسین آباد مهرشهر به سمت شهرک دریا همچنین دور برگردان الغدیر به سمت پل سردخانه و نیز تقاطع مسجد به سمت امامزاده طاهر و از خروجی شهرک سلمان فارسی به سمت امامزاده طاهر محدودیت ترافیکی اعمال می‌شود.
رئیس پلیس راهور البرز افزود: همچنین خیابان های منتهی به امامزاده محمد (ع) نیز از ساعت 14 روز تاسوعا و نیز 6 صبح روز عاشورا محدودیت ترافیکی اعمالی می شود که امید است نتیجه این محدودیت های موجود در شهر کرج، برای عزاداران مثمر ثمر واقع شود.
 
وی به  اشاره به اینکه شهروندان در این ایام سعی کنند به جز مواقع ضروری از خودرو استفاده نکنند گفت: شهروندان در صورتی که کار ضروری در خیابان‌ها ندارند از آوردن خودرو به خیابان ها با توجه به محدودیت های اعمال شده، خودداری کنند.
 
شریفی خاطرنشان کرد:  شهروندان برای مراجعه به هیئت‌ها، تکایا و حسینیه‌ها از وسیله نقلیه شخصی استفاده نکنند و از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنند و در این راستا هماهنگی های لازم با اتوبوسرانی نیز صورت گرفته است.
وی بیان کرد: در استفاده از خودروهای شخصی همشهریان باید توجه کنند که وسیله را به صورت دوبله یا زیر‌تابلوهای توقف ممنوع در ایستگاه‌های تاکسی یا اتوبوس پارک نکنند.
وی همچنین از رانندگان خواست با رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی مراقبت و توجه بیشتری به عابران پیاده داشته باشند.