حمایت از کالای ایرانی | چهارشنبه، ۲۳ آبان ۱۳۹۷

مجاهدان راستین اسلام در مقابل توطئه های شیطانی استکبارایستاده اند

مجاهدان راستین اسلام در مقابل توطئه های شیطانی استکبارایستاده اند

حجت الاسلام والمسلمین قادر محمدی در خطبه های این هفته نماز جمعه چهارباغ بااشاره به توطئه های استکبار علیه مسلمانان ولزوم ایستادگی در برابر آنان افزود: برای ملت سلحشور ایران و همه مجاهدان راستین اسلام که به تبع ملت شریف و رهبر فرزانه انقلاب اسلامی ایران تحت سایه پرچم توحید و یا شعار پرافتخار «هیهات منا الذله» در برابر جبهه استکبار، راست‏قامت و استوار و با درایت و هوشمندی ایستادگی و مقاومت می‏ نمایند، هرگز مکان و جغرافیا مفهومی ندارد.
وی خاطرنشان کرد: چنان‏که برایشان هیچ فرقی بین آمریکا و یا رژیم صهیونیستی و حتی روباه پیر و پدر مکر و حیلت شیطانی و فتنه‏ های مرموز علیه امت اسلام یعنی انگلیس نیست. 
خطیب جمعه چهارباغ ادامه داد: پیام شجاعانه سردار حاج قاسم سلیمانی در تماس با فرماندهان گردان های شهید عزالدین قسام و جهاد اسلامی، مبنی بر آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای پشتیبانی همه‏ جانبه از نیروهای مقاومت اسلامی فلسطین قهرمان، که ژرفا و عمق اعتقاد به جهاد و مقاومت اسلامی در پهنای امت اسلام و بلکه مستضعفان و پابرهنگان جهان را می رساند.
وی افزود: اوج این اعتقاد در یک جمله روشن و قاطع خلاصه می‏ شود و آن این‏که هرجا که مظلومی باشد و یا ردپای ظالمی، ایران اسلامی و انقلابی به‏ عنوان یک تکلیف و وظیفه انسانی و دینی، حضور خواهد داشت.
حجت الاسلام والمسلمین محمدی درادامه بااشاره به یکی از سیاست های خصمانه استکبار یعنی تفرقه میان اقشار مختلف جامعه گفت :شهید مفتح ازجمله افرادی بود که توطئه استعمار در جدا نگاه داشتن دو قشر دانشگاهی و روحانی از هم را با تمام وجود احساس کرده بود. وی در راه تحقق بخشیدن به آرمان‏ های بنیانگذار انقلاب اسلامی، ایجاد وحدت میان این دو قشر مهم جامعه را وجهه همت خود قرار داد که به مناسبت مجاهدت ایشان در راه تحقق وحدت میان حوزه و دانشگاه، روز شهادت آیت‏الله مفتح روز وحدت حوزه و دانشگاه نامیده شد.
وی تشریح کردوحدت و هماهنگی در میان اقشار مختلف جامعه از برنامه‏ های مهم و استراتژیک اسلام است که از اولین روزهای طلوع آفتاب اسلام، رسول خدا(ص) سعی در ایجاد آن داشته و با برقراری برادری میان صفوف مسلمین، آنان را متحد ساختند. امام خمینی(ره) که احیاکننده شریعت نبوی و ادامه دهنده راه انبیاء بود، یکی از اهداف خویش را ایجاد وحدت در صفوف مختلف و متفرق مسلمانان قرار داد که یکی از آن وحدت‏ ها، وحدت و همدستی دو نهاد مهم علمی و فرهنگی کشور اسلامی یعنی حوزه ودانشگاه بود.