حمایت از کالای ایرانی | شنبه، ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷

ماه عاشقی

 

 تهیه کننده : علی حشمتی

 کارگردان: گروه تولید

 مجری: سعید طلائی

 تصویربرداران: گروه تولید

 تدوین: سعید محبی - شهرام تاجی پور

صدابرداران: گروه تولید

 

  «هر چيزى بهارى دارد و بهار قرآن ماه رمضان است»

بی شک یکی از برنامه های تکلیفی و روتین تلویزیون در ماه مبارک رمضان ویژه برنامه افطاری است که از شبکه های تلویزیونی و مراکز استانی تولید و پخش میگردد و جهت افزایش اگاهی مخاطبان در زمینه های دینی و مذهبی ضرورت دارد، موضوع این برنامه ایجاد روحیه نشاط و امید آفرینی مخاطبان و برجسته سازی ویژگی های دینی و مذهبی  می باشد همچنین معرفی فرهنگ ها وآداب و رسوم مختلف در قالب  های مختلف با ساختاری نو آورانه و متنوع با تاکید بر وجه دین مداری  می باشد.

آیتم های برنامه

1- دست مهربانی: در این آیتم به مراکزی که کارهای خداپسندانه برای افراد نیازمند و همشهریان خوبمان انجام می دهند، مراجعه کرده و سعی در ترویج این فرهنگ و سنت مهربانی کردن و دستگیری از نیازمندان را به تصویر می کشید.

2- اولین عاشقی: در این آیتم به به منازل روزه اولی های دختر و پسر نوجوان شهرمان که در یکی از رشته های تحصیلی یا قرانی یا ورزشی و غیره آنها را از دیگران متمایز کرده میرود وضمن معرفی خانواده های آنها در تشویق هم سن وسال های آنها در امر روزه گرفتن بصورت مستند گزارشی این آیتم را به تصویر میکشد .

3- سفره دل : در این آیتم یکی از اماکن مذهبی از قبیل مساجدی که سفره های افطاری برای نمازگزاران و مردم پهن کرده میروید و سعی میکند از مراحل مقدماتی تهیه سفره و پخت غذاهای افطاری و غیره با بانیان این امر خیر در یک فضای صمیمی و با نشاط که همراه با شوخ طبعی و گفتگویی صمیمانه که گزارشگر ما خواهد داشت این آیتم را به تصویر بکشد.

4- ملاقات:در این آیتم به  عنوان ملاقات کننده به یه سری از مکانهای مختلف از جمله سرای سالمندان ،بیمارستان بیماران خاص ، بهزیستی ، زندان  رجوع میکنند و احساسات و صحبت های آنان را به تصویر می کشند .

5- دلنوشته : در طول اجرای برنامه از پتانسیل فضای مجازی و سامانه پیامکی برنامه جهت ارتباط و تعامل با مخاطب استفاده کرده و از مخاطبین میخواهند تصاویر سفره های افطاری و همچنین کارهایی که در این ماه مبارک انجام میدهند را برای سامانه برنامه ارسال نمایند و پخش خواهد شد.

6- ساده اما صمیمی : در هر برنامه با توجه به پتانسیل تصویری و مستند گونه ای که مهمان برنامه داشته باشد را به تصویر میکشند که امکان دارد از محل زندگی و یا محل کار وی و یا غیره باشد و در بین گفتگوی مجری و مهمان برنامه پخش خواهد شد.

سال تولید: 1396