سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۸ آذر ۱۴۰۰

فرهنگ شهادت طلبی موجب ماندگاری دفاع مقدس شد - show-content

 

 

فرهنگ شهادت طلبی موجب ماندگاری دفاع مقدس شد

فرهنگ شهادت طلبی موجب ماندگاری دفاع مقدس شد
کرج- ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج فرهنگ شهادت طلبی را موجب ماندگاری دفاع مقدس و تعظیم تمام دنیا در برابر ایران دانست.

 به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین 'سید محمدمهدی حسینی همدانی' عصر روز پنج شنبه در چهارمین روز از هفته دفاع مقدس و در آیین گلباران مزار شهدای استان البرز که در امامزاده محمد (ع) کرج برگزار شد، افزود: شهادت طلبی یک باور قلبی به خدا، معاد، حقانیت اسلام و اعتقاد به رهبری و ولایت فقیه است.

 
وی اظهار داشت: فرهنگ شهادت طلبی یعنی فرهنگ عاشورا و حماسه و گذشتن از جان برای اهداف عالیه انسانی و پیروزی و شهادت در این فرهنگ هر دو سعادت است.
 
نماینده ولی فقیه در استان البرز گفت: دوران دفاع مقدس از جهات مختلفی بر ملت ایران گذشت و باعث رشد مادی و معنوی بسیاری از مردم شد و از آن می توان به عنوان یک موفقیت و مدال افتخار برای جمهوری اسلامی نام برد.
 
حسینی همدانی با بیان اینکه جنگ برای کشور برکات بسیار داشت، یاداورشد: امام راحل (ره) در نامه ای آورده بودند که ما در جنگ انقلابمان را به جهان صادر کردیم و مظلومیت خویش و ستم ابرقدرت ها را در دوران جنگ نشان دادیم.
 
نماینده ولی فقیه در استان البرز با تاکید براینکه دستاوردهای جنگ تحمیلی بسیار عظیم است، خاطرنشان کرد: متولیان فرهنگی وظیفه دارند که این دستاوردها را در قالب کتاب، شعر، فیلم، نمایش، داستان و ... به نسل سوم و چهارم انقلاب منتقل کنند.
 
وی برگزاری رزمایش را یکی از این راهها دانست و گفت: این رزمایش ها به انتقال فرهنگ جبهه و شهادت به نسل های جدید منجر می شود و نشان دادن این فرهنگ به نسل های بعد نیز لازم است.
 
امام جمعه کرج ادامه داد: ایران در هشت سال دفاع مقدس از لحاظ سخت افزاری ضعیف بود و به تنهایی نه تنها مقابل عراق بلکه مقابل حدود 30 کشور ایستاده کرد ولی در بعد نرم افزاری، آموزش- مهارت و انگیزه برتری با رزمندگان ایران بود و آن چیزی جز شهادت طلبی نبود.
 
حجت الاسلام حسینی همدانی بیان داشت: اکنون 30 سال است که آمریکا و کشورهای استکباری رجز می خوانند ولی هرگز جرات حمله به ایران را ندارند و این حرکت برای همه دوران ها درس است.
 
وی در ادامه گفت: بایستی طوری برنامه ریزی کنیم تا فضای فرهنگی جامعه از شهدا قوت بگیرد تا در این برنامه ها، تقویت ارزشها، باورهای دینی و وحدت و یکپارچگی قومیت ها را همچون دوران دفاع مقدس شاهد باشیم.
 
امام جمعه کرج با تاکید براینکه خیلی ها ادعای خط امامی بودن و تفکر او را دارند افزود: این مدعیان با سیره امام فاصله دارند و باید آگاهی های خود از سیره رفتاری امام راحل (ره) را با مطالعه وصیت نامه ایشان تقویت کرد.
 
آیین گلباران مزار شهدای استان البرز توسط مسئولین و خانواده های شهدا، جانبازان و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس و همچنین یک بالگرد در امامزاده محمد (ع) کرج انجام شد.