سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۰ شهریور ۱۴۰۰

فردیس آماده برگزاری ویژه برنامه های دهه اول محرم شد - show-content

 

 

فردیس آماده برگزاری ویژه برنامه های دهه اول محرم شد

فردیس آماده برگزاری ویژه برنامه های دهه اول محرم شدبه گزارش پایگاه اطلاع رسانی صدا و سیمای مرکز البرز؛ مهدی مهرور در این جلسه، ضمن عرض تسلیت به مناسبت درگذشت عالم ربانی آیت الله مهدوی کنی و  یاد و تجلیل از سالار شهیدان امام حسین(ع) و یارانش به برشمردن ارکان مطلوب برپایی مراسم جمعی به ویژه عزاداری های عمومی به تحلیل معضلات دسته جات و هیئات عزاداری تاسوعا و عاشورای شهرستان پرداخت. وی ضمن تفکیک شکلی و محتوایی عدم رعایت شئونات و ارزش های عرفی جامعه از سوی برخی افراد،تصریح کرد : عمده ترین موضوع در این ایام توجه و پرداختن به اصلاح رفتارهای اجتماعی و فرهنگی است.
 
وی در این جلسه ضمن تاکید بر اهمیت مراسم و مجالس عزاداری ماه محرم به بالابردن بینش و بصیرت مردم در این گونه مجالس اشاره کرد و خاطر نشان ساخت : باید برنامه ها، سخنرانیها و محافل و مجالس عزاداری ماه محرم به دور از هرگونه خرافه گرائی و انحراف انجام شود و محتوای مجالس برای حاضرین پربار و آموزنده باشد.
 
مهرور تشکیل جلسات هیات امنای تکایا و هیات های عزاداری را برای تبیین اهداف اصلی برنامه های عزاداری در محلات یک ضرورت دانستند و گفتند: هیات امنای محلات و تکایا بایستی در برنامه ریزی ها، اطعام، دسته روی ها و... طوری مدیریت نمایند که آن هدف اصلی که شناخت راه و قیام حسینی است بیش از هر چیزی به مخاطب یادآوری شود.
 
 وی در این جلسه بر لزوم برنامه ریزی ساختاری و پایه ای برای کیفیت دادن به مراسم و برنامه های عزاداری سطح شهر تاکید داشتند.

اولین جلسه شورای فرهنگی شهر مشکین دشت با محوریت دهه محرم  به ریاست مهرور فرماندار شهرستان فردیس و با حضور امام جمعه شهرستان ، اعضای شورای شهر و معتمدین محلی در محل شورای شهر مشکین دشت برگزار شد.