سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۳۱ شهریور ۱۴۰۰

فارغ‌التحصیلان گرافیک برای جذب در بازار کار به دانش حرفه‌ای مجهز شوند + عکس

در پنجمین جشنواره روز جهانی گرافیک عنوان شد:

    
به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه البرز، آرش تنهایی، گرافیست و مدرس دانشگاه در پنجمین جشنواره روز جهانی گرافیک به بررسی کارآفرینی در حوزه گرفیک پرداخت و گفت: برای اینکه آرزوی دانشجویان گرافیک برای اشتغال در رشته گرافیک ابتر نماند، باید بینش و دید دانشجویان پیش از جذب در بازار کار مرتبط با رشته، درست تقویت و هدایت شود.
وی افزود: دانشجویان گرافیک قبل از ورود به دنیای کار باید مجهز به دانش حرفه‌ای شوند و بدانند که تنها با گذراندن واحدهای درسی تئوری و بدون کار عملی، در بازار کار موفق نخواهند شد.
تنهایی خاطرنشان کرد: متاسفانه در دانشگاهها شیوه‌های کاربردی کردن رشته‌های دانشگاهی آموزش داده  نمی‌شود و توانمندیهای فارغ‌التحصیلان دانشگاهی متناسب با نیاز بازار کار نیست .
وی ادامه داد: دومین مساله‌ای که دانشجویان گرافیک باید بدانند این است که توقع خود را از  محیط و امکانات بازار کار کم کنند و برای شروع از موقعیت و کارهایی با امتیازات محدود آغاز کنند و سعی نمایند آغاز کار خود را در محیط کار به صورت کارآموزی شروع کنند تا تجربه کسب کنند و توقع نداشته باشند که از همان ابتدا بازار کار آنها  را از ابتدا به صورت حرفه‌ای بپذیرد.
تنهایی در پایان گفت: بیشتر افراد موفق در حوزه گرافیک و طراحی کسانی هستند که در دوران دانشجویی خود با کارآموزی درست به کسب تجربه پرداخته‌اند.