سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۸ آذر ۱۴۰۰

عزت ایران اسلامی در گرو ادامه راه شهدا است - show-content

 

 

عزت ایران اسلامی در گرو ادامه راه شهدا است

عزت ایران اسلامی در گرو ادامه راه شهدا است


ابوالفضل اسلامی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرج اظهار کرد: ملت ایران پس از یک دوره طولانی مبارزه علیه استبداد و خودکامگی در 22 بهمن 57 با رهبری و هدایت مرجعیت معظم شیعه به پیروزی رسیده و توانستند بیش از 2 هزار سال حکومت ستم‌شاهی و ظلم و استبداد را در کشور ریشه‌کن کنند.
 
وی تصریح کرد: به طور قطع این پیروزی ملت ایران و بیرون راندن حکومت سرسپرده و گوش به فرمان دشمنان، برای کشورهای استکباری و حامی حکومت‌های استبدادی گران تمام شده و طبیعی بود که آنها برای بازگرداندن شرایط گذشته، دست به هر توطئه و اقدامی علیه ملت ایران بزنند.
 
رئیس اداره حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان البرز گفت: از همین رو بیش از 40 کشور زورگوی غربی رژیم بعث عراق را تجهیز و از حمله نظامی به ایران حمایت کردند.
 
اسلامی بیان کرد: البته کشورهای استکباری در معادلات خود اشتباهات بسیار زیادی داشتند، چرا که از درک توان واقعی ملت ایران به ویژه جوانان پیرو ولایت عاجز بوده و نتوانستند به درستی توطئه‌های خود را اجرا کنند.
 
وی ادامه گفت: به همین دلیل در دوران هشت سال دفاع مقدس شاهد بودیم که جوانان ایران اسلامی با اتکا به قدرت ایمان خود و بدون وابستگی به هیچ یک از کشورهای غربی با تمام توان در برابر تهاجم ارتش متجاوز عراق ایستادگی کرده و حتی یک وجب خاک کشورمان را به دشمنان ندادند.
 
رئیس اداره حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان البرز تصریح کرد: رمز اصلی پیروزی ملت ایران در جنگ تحمیلی، ولایت‌مداری، ایمان راسخ به تحقق وعده‌های الهی جوانان کشورمان و هدایت‌های مدبرانه امام شهیدان بود.
 
اسلامی گفت: اگر امروز ایران اسلامی در جهان با عزت و سربلند بوده، این سربلندی و عزت مرهون ایثار و فداکاری شهدا، جانبازان، آزادگان و ایثارگران و امام شهدا است.
 
وی افزود: برای تداوم این سربلندی باید با تمام توان حافظ دستاوردهای دفاع مقدس بوده و راه شهدا را ادامه دهیم.
 
اسلامی ادامه داد: به همین دلیل است که رهبری عظیم‌الشان انقلاب اسلامی تاکید می‌فرمایند که امروز اجر حفظ و حراست از یاد و نام و اصول و آرمان‌های شهدا کمتر از شهادت نیست.
 
وی در پایان تاکید کرد: به طور قطع ترویج فرهنگ ایثار و شهادت موجب می‌شود که ایران اسلامی همچنان در جهان به عنوان کشوری مستقل، با عزت و مردمی شناخته شود.