عزت ایران اسلامی در گرو ادامه راه شهدا است

عزت ایران اسلامی در گرو ادامه راه شهدا است


ابوالفضل اسلامی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرج اظهار کرد: ملت ایران پس از یک دوره طولانی مبارزه علیه استبداد و خودکامگی در 22 بهمن 57 با رهبری و هدایت مرجعیت معظم شیعه به پیروزی رسیده و توانستند بیش از 2 هزار سال حکومت ستم‌شاهی و ظلم و استبداد را در کشور ریشه‌کن کنند.
 
وی تصریح کرد: به طور قطع این پیروزی ملت ایران و بیرون راندن حکومت سرسپرده و گوش به فرمان دشمنان، برای کشورهای استکباری و حامی حکومت‌های استبدادی گران تمام شده و طبیعی بود که آنها برای بازگرداندن شرایط گذشته، دست به هر توطئه و اقدامی علیه ملت ایران بزنند.
 
رئیس اداره حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان البرز گفت: از همین رو بیش از 40 کشور زورگوی غربی رژیم بعث عراق را تجهیز و از حمله نظامی به ایران حمایت کردند.
 
اسلامی بیان کرد: البته کشورهای استکباری در معادلات خود اشتباهات بسیار زیادی داشتند، چرا که از درک توان واقعی ملت ایران به ویژه جوانان پیرو ولایت عاجز بوده و نتوانستند به درستی توطئه‌های خود را اجرا کنند.
 
وی ادامه گفت: به همین دلیل در دوران هشت سال دفاع مقدس شاهد بودیم که جوانان ایران اسلامی با اتکا به قدرت ایمان خود و بدون وابستگی به هیچ یک از کشورهای غربی با تمام توان در برابر تهاجم ارتش متجاوز عراق ایستادگی کرده و حتی یک وجب خاک کشورمان را به دشمنان ندادند.
 
رئیس اداره حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان البرز تصریح کرد: رمز اصلی پیروزی ملت ایران در جنگ تحمیلی، ولایت‌مداری، ایمان راسخ به تحقق وعده‌های الهی جوانان کشورمان و هدایت‌های مدبرانه امام شهیدان بود.
 
اسلامی گفت: اگر امروز ایران اسلامی در جهان با عزت و سربلند بوده، این سربلندی و عزت مرهون ایثار و فداکاری شهدا، جانبازان، آزادگان و ایثارگران و امام شهدا است.
 
وی افزود: برای تداوم این سربلندی باید با تمام توان حافظ دستاوردهای دفاع مقدس بوده و راه شهدا را ادامه دهیم.
 
اسلامی ادامه داد: به همین دلیل است که رهبری عظیم‌الشان انقلاب اسلامی تاکید می‌فرمایند که امروز اجر حفظ و حراست از یاد و نام و اصول و آرمان‌های شهدا کمتر از شهادت نیست.
 
وی در پایان تاکید کرد: به طور قطع ترویج فرهنگ ایثار و شهادت موجب می‌شود که ایران اسلامی همچنان در جهان به عنوان کشوری مستقل، با عزت و مردمی شناخته شود.