سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۴ مرداد ۱۴۰۰

عاشورا و تاسوعا هوای البرز بارانی و برفی است - show-content

 

 

عاشورا و تاسوعا هوای البرز بارانی و برفی است

عاشورا و تاسوعا هوای البرز بارانی و برفی است


منصور رحمانیان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرج اظهار داشت: بر اساس تحلیل نقشه‌های پیش‌یابی و تحلیل داده‌های علمی، همان‌طور که پیش از این نیز به اطلاع مردم رسیده بود، این هفته شاهد آسمانی ابری و همراه با وزش باد نسبتا شدید، بارش‌های پراکنده و بالاخره در ارتفاعات بارش برف خواهیم بود.
 
وی تصریح کرد: بر این اساس از عصر امروز شنبه شاهد افزایش ابر در تمام استان البرز و افزایش شدت باد خواهیم بود که این شرایط موجب می‌شود در ساعات پایانی امشب شاهد بارش پراکنده باران باشیم.
 
این مسئول افزود: برای روز یک‌شنبه نیز شرایط مشابه پیش‌بینی می‌شود، ضمن اینکه از امروز روند کاهش دمای هوا شدت گرفته و تا پایان هفته حداقل سه تا چهار درجه دیگر دمای هوا در استان البرز کاهش می‌یابد.
 
وی در پاسخ به این پرسش که شرایط جوی روزهای دوشنبه و سه‌شنبه که مصادف است با ایام سوگواری تاسوعا و عاشورای حسینی چگونه پیش‌بینی می‌شود، گفت: برای صبح روز دوشنبه آسمانی نیمه ابری همراه با وزش باد پیش‌بینی می‌شود و از عصر این روز نیز شاهد بارش باران و در مناطق مرتفع بارش برف خواهیم بود.
 
مدیرکل اداره هواشناسی استان البرز ادامه داد: همچنین بیشترین دمای هوا برای شهرستان کرج در روز دوشنبه حدود 14 درجه بالای صفر و کمینه هوا نیز حدود سه درجه بالای صفر پیش‌بینی می‌شود.
 
رحمانیان اظهار داشت: برای روز سه‌شنبه نیز بارش‌های باران پراکنده و در ارتفاعات بارش برف را شاهد خواهیم بود، ضمن اینکه دمای هوا در روز سه‌شنبه نیز باز هم نسبت به روزهای ابتدای هفته کاهش خواهد داشت.
 
وی در پایان گفت: بر اساس پیش‌بینی کارشناسان هواشناسی، شرایط جوی استان البرز تا پایان این هفته به صورت آسمانی ابری، بارش پراکنده باران، در ارتفاعات برف و وزش باد است.