سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۳۱ شهریور ۱۴۰۰

طنین لبیک یا حسین (ع) /همدردی و همنوایی با کاروان کربلا در البرز - show-content

 

 

طنین لبیک یا حسین (ع) /همدردی و همنوایی با کاروان کربلا در البرز

طنین لبیک یا حسین (ع) /همدردی و همنوایی با کاروان کربلا در البرز


به گزارش ایرنا، امروز در دومین روز ماه محرم مصادف با سالروز ورود تاریخی کاروان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) به دشت کربلا و همزمان با سراسر میهن اسلامی،عاشقان حسینی دراستان البرز با حضور در امامزادگان شاخص این استان ندای لبیک یا حسین (ع) سردادند.
 
مردم به ویژه دانش آموزان استان با حضور پرشور خود در این آیین بار دیگر عشق و دلدادگی خود را به خاندان نبوت و امامت نشان دادند.
 
به گزارش ایرنا،همایش 'لبیک یا حسین' به صورت اجتماع بزرگی از عزاداران و دوست داران اهل بیت (ع) در امامزاده محمد (ع) حصارک کرج برگزار شد.
 
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان البرز در حاشیه برگزاری این همایش در گفت وگوی اختصاصی به خبرنگار ایرنا گفت: این همایش معنوی با هدف انس و الفت بیشتر دانش آموزان با مکان های فرهنگی مذهبی برگزار شد.
 
حجت الاسلام و المسلمین 'محمد صالحی'، احیای نهضت عاشورا را موجب زنده نگه داشتن و ترویج دائمی مکتب قیام و انقلاب در برابر طاغوت ها و تربیت کننده و پرورش دهنده روح حماسه و ایثار عنوان کرد و یادآور شد: فلسفه قیام امام حسین(ع) هدایت مردم از گمراهی به سوی روشنایی است و برپایی مجالس عزاداری این امام شهید نیز همین رسالت را دارد.
 
این مسوول با تاکید بر اینکه مجالس عزای حسینی نه تنها نام سیدالشهدا(ع) را پرآوازه نگه داشته بلکه موجب ماندگاری پیام اسلام عزیز شده است، افزود:بر این اساس است که احیاگر مکتب نجات بخش عاشورا در عصر حاضر حضرت امام خمینی(ره) بیشترین تأکیدها را بر برپایی عزاداری سید و سالار شهیدان داشتند.