سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۳۱ شهریور ۱۴۰۰

طرح های مبتکرانه در اقتصاد روستایی مورد حمایت دولت است

مدیرکل امور روستایی استان

 محمدرضا رضوی در بازدید از تعاونی بانوی کارآفرین در روستای طاووسیه ؛ با بیان اینکه ظرفیت های مهمی در روستاهای استان وجود دارد، اظهار داشت: فعال سازی واحدهای تولیدی روستایی طرحی ابتکاری از سوی نهاد ریاست جمهوری در دولت تدبیر و امید است که با تصمیمات اخذ شده، در استان البرز به شکل جدی اجرایی می شود.

وی افزود: در بدو اجرای این طرح،حداقل 50 تا 200 نفر از بانوان سرپرست خانوار که در حوزه صنایع، واحدهای تولیدی و کشاورزی فعالیت دارند، با ارائه تسهیلات مورد حمایت قرار می گیرند.

رضوی تصریح کرد: در این زمینه طرح های ابتکاری و خلاقانه بانوان در اولویت خواهد بود.

مدیرکل امور روستایی استانداری با اعلام اینکه 27 درصد جمعیت کشور را روستاییان تشکیل می دهد، خاطرنشان کرد: در حال حاضر 54 درصد اقتصاد مبتنی بر فعالیت های روستاییان است و این حاکی از تلاش و اهتمام این قشر در خودکفایی داخلی بشمار می رود.

وی با بیان اینکه در حمایت از روستاییان کارآفرین فراتر از دستورالعمل های عمل خواهیم کرد، گفت: انتظار می رود، دهیاران نیز در روستاها بر اساس ظرفیت های موجود توسعه متوازن را ایجاد کنند تا چشم انداز و افق روشن تری در این حوزه شاهد باشیم.

رضوی با اشاره به اینکه دولت یازدهم نگاه ویژه ای به روستاها دارد، افزود: در شرایط موجود این قشر نیز باید از مسئولان مطالبه گر باشند تا موانع و مشکلات موجود رفع گردد تا شکوفایی اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی روستاها در کانون توجه قرار گیرد.

شایان ذکر است؛ در جریان این بازدید،بی عصمت سرفرازی مشاور استاندار و مدیرکل امور بانوان و خانواده"، مدیران کل سیاسی و انتخابات، امور روستایی استانداری، معاون سیاسی، انتظامی فرمانداری ساوجبلاغ، بخشدار مرکزی چهارباغ، مشاور بانوان و خانواده فرمانداری ساوجبلاغ و جمعی از بانوان مشاور در دستگاه های اجرایی استان، نیز حضور داشتند.