حمایت از کالای ایرانی | یک‌شنبه، ۶ خرداد ۱۳۹۷

ضرورت سرمایه گذاری بیشتر انجمن های خیریه در بخش کتاب و کتابخوانی

به گزارش ایرنا، فتح اله حقیقی شامگاه شنبه در نشست انجمن خیرین کتابخانه ساز در تالار الماس فردیس، افزود: خیرین می توانند در کنار احداث مدرسه فضاهایی را برای کتابخانه ایجاد کنند و سرمایه گذاری لازم را داشته باشند. 
وی تصریح کرد: یک بخش این موضوع هم به ما که بتوانیم از بودجه های فرهنگی سرانه های کتاب و کتابخانه ها را افزایش دهیم، باز می گردد.
وی تصریح کرد: باید با برنامه ریزی بتوانیم اعتبار فرهنگی اختصاص دهیم و تلاش کنیم کتاب و کتابخوانی از موضوعاتی که با فرهنگ و جوانان در ارتباط است به صورت جدی دنبال شود و هم کتابخانه های فردیس را غنی کنیم.
معاون استاندار البرز گفت: باید کتابخانه مرکزی در شهرستان فردیس دایر کنیم. استقلال فردیس جدید است و قدم های خوبی برداشته می شود. اولین قدم این بود که دولت توانست انتخابات شورای شهر را در این شهرستان برگزار کند، حضور شورای شهر می تواند در مسایل فرهنگی به ویژه در حوزه کتاب و گسترش کتابخانه ها و فضاهای سبز و سرانه های ورزشی کمک قابل توجهی باشد.
حقیقی ادامه داد: امیدوارم با همکاری همه مسئولان سرانه کتاب و کتابخوانی شهرستان فردیس را افزایش و فضاهای کتابخانه ها را به حد استاندارد کشور نزدیک کنیم.
وی در خصوص نیم درصد سهم کتابخانه های فردیس گفت: مدیرکل کتابخانه های استان تاکنون اقدامات خوبی در جذب امکانات بر بودجه ای که از همین نیم درصد باید تغییر می کرد جذب خوبی داشته کمک می کنیم تا نیم درصد سهم کتابخانه های فردیس به این شهرستان محقق شود.