حمایت از کالای ایرانی | چهارشنبه، ۲۷ تیر ۱۳۹۷

صنعت تولید تخم مرغ در استان البرز با رویکرد صادرات توسعه می یابد

 اولین نشست هم اندیشی در خصوص ارتقای صنعت مرغ تخم گذار استان البرز با حضور مدیرعامل اتحادیه مرکزی مرغ تخمگذار،  مدیر تعاون روستایی استان البرز ، جهاد کشاورزی استان ، دامپزشکی استان ، صندوق حمایت ایرانیان و دیگر مدیران دستگاههای استان و مدیرعامل و اعضای هیات مدیره اتحادیه در محل دفتر این اتحادیه برگزار گردید.
در این جلسه مدیرعامل مدیرعامل اتحادیه مرکزی مرغ تخمگذارمرغداران میهن گفت : وی گفت: در بخش طیور این امور از اوایل دهه 90 در قالب یکسری تفاهم نامه ها در دستور کار قرار گرفت که مهیاسازی زیرساخت ها نیاز اصلی در این بخش بود و مهم ترین الزام وجود یک ساختار قابل کنترل و نظارت است که می بایست توسط متولی آن بخش نظارت انجام شود.
 
وی با بیان اینکه 1700 واحد مرغ تخمگذار در سطح کشور فعال هستند، اظهار داشت: این واحدها باید در سطح کشور با هم از طریق این سامانه در ارتباط باشند تا یک مرغدار بدون هیچگونه صرف وقت و هزینه ای و بدون رفت و آمد بتواند به اطلاعات لازم دست یابد.
مدیرعامل اتحادیه مرکزی مرغ تخمگذار میهن گفت: در البرز این اتحادیه با وجود 4 تعاونی شکل گرفته ولی هنوز مراحل رسمی عضویت آن در اتحادیه مرکزی شکل نگرفته و زمانی رسمیت می یابد که به عنوان سهامدار ثبت شود و به عنوان عضو رسمی در تمام مراحل اتحادیه مرکزی حضور داشته باشد.
وی تاکید کرد که این اتحادیه باید تقویت شود و برای دست یافتن به جایگاه واقعی اش کمک شود.
در ادامه قنبرزاده مدیرعامل اتحادیه مرغداران تخمگذار البرز با بیان اینکه این اتحادیه در استان البرز از سال گذشته فعال شده، گفت: یکی از مهم ترین برنامه های این اتحادیه فعال سازی واحدهای غیرفعال و کنترل بیماری در بین این واحدها به دلیل قرار گرفتن بین 3 استان مازندران، تهران و قزوین است.
وی تاکید کرد : برای صادرات باید به صورت بروکراسی اعمال شود. همچنین بزرگترین مشکل مرغداران عدم پرداخت بیمه ها میباشد که باید این بیمه ها کارشناسی شود تا به حد ایده آل برسد .
وی تاکید کرد  : با توجه به تازه تاسیس بودن این اتحادیه در استان می بایست دست به دست هم دهیم تا بتوانیم مسائل و مشکلات را برطرف نمائیم و  برای ارتقای سطح استان خودمان با برنامه ریزیهای درست و کامل و جامع روز به روز پیشرفت نمائیم  تا این صنعت جایگاه واقعی خود را بخصوص برای صادرات پیدا کند.
قنبرزاده افزود : بیش از 11 درصد جمعیت طیوری و ظرفیت کشور را استان البرز در برگرفته است  . یکی از شاخص ترین استانها در بحث صادرات تخم مرغ ، استان البرز می باشد که با توجه به این موضوع  باید اقدامات بالقوه به بالفعل تبدیل شود.