اقتصاد مقاومتی؛ تولید - اشتغال | چهارشنبه، ۴ مرداد ۱۳۹۶

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز از اجرای طرح موقت تعطیلی در روز پنجشنبه مورخ 5 مردادماه جاری و کاهش ساعات اداری دستگاه های استان البرز به صورت آزمایشی و موقت خبر داد. به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری البرز، عصر سه شنبه در جلسه«شورای هماهنگی مدیریت بحران استان» که به ریاست «خسرو ارتقایی» معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، «مهدی مهرور» مدیرکل مدیریت بحران استانداری، «سعید دهقان» مدیرکل بازرسی استان البرز و جمعی از مدیران استان البرز تشکیل شد، پس از گزارش دستگاه ها در خصوص افزایش پیک مصرف حامل های انرژی به دنبال افزایش دمای هوا، تصمیم گیری شد تا روز پنجشنبه مورخ 5 مرداد 1396 کلیه دستگاه های اجرایی استان البرز تعطیل اعلام گردد. این طرح که بصورت موقت فقط در یک هفته اجرا می شود بمنظور مقایسه میزان مصرف انرژی و ارزیابی سطح کیفی آلودگی هوا اجرایی می شود. در این نشست، همچنین مقرر شد تا ساعات اداری دستگاه ها نیزطی هفته در روزهای شنبه، یکشنبه و دوشنبه از ساعت 6:30 آغاز و تا ساعت 13:30 برقرار باشد. اجرای این دو طرح آزمونی برای نتیجه گیری قطعی روزهای پنجشنبه در استان البرز است که با پیگیری های استاندار از هیات دولت محقق شده است. تصمیمات مقتضی در رابطه با ادامه روند اجرای این طرح تا هفته آتی بررسی و اعلام می شود.

صادرات 1.5 میلیون یورو صافی دیالیز به آلمان از استان البرز

به گزارش ایرنا، محمد جواد کولیوند روز سه شنبه دربازدید از مجموعه کنسرسیوم دیالیز ایران در شهرک صنعتی اشتهارد افزود: در سال جاری انواع محصولات مورد نیاز دیالیز را تولید کرده که در بیش از ٥٠٠ بخش دیالیز در سراسر کشور برای درمان حدود ٣٠ هزار بیمار دیالیزی استفاده شده است.
وی در ادامه با تاکید بر اینکه هم اکنون تولیدکننده داخلی باید 9 درصد مالیات بر ارزش افزوده پرداخت کند اما ارزش های افزوده را شرکت های واردکننده پرداخت نمی کنند، گفت: باید به فکر کمک به تولید و تولیدکننده باشیم.
کولیوند اضافه کرد: برای کمک به تولیدکننده در مجلس و دولت باید منابع ارزش افزوده را از خزانه دولت تامین کنیم و از تولیدکننده خدمات بخواهیم.
وی خاطرنشان کرد که مشکل اساسی ما این است که خدمت نمی گیریم، بلکه پول می گیریم و با گرفتن پول قدرت مانور تولیدکننده را از آن ها گرفته می شود.
رئیس کمیسیون شوراهای مجلس درخصوص حمایت مجلس از تولیدکنندگان، گفت: در برنامه پنج ساله پنجم در بحث صنایع و معادن و بخش تولید برنامه ریزی خوبی انجام شده که به تولیدکننده کمک خواهد کرد.
وی افزود: این تصمیم گیری ها در خصوص مواردی است که در داخل توسط افراد رانت خوار انجام می شود که تجهیزاتی را وارد می کنند و با تولیدکننده واقعی مقابله می کنند. 
کولیوند یادآورشد: بنا داریم به بخش خصوصی که تولیدکنندۀ واقعی است کمک کنیم که باید مواردی را در برنامه توسعه و مواردی را با دستگاه های نظارتی هماهنگ کنیم.