Skip to Content

شهید سید ابوالفضل احمدی

Loading the player...

 

شهید سید ابوالفضل احمدی نیری در تاریخ 1/1/1342 در شهر تهران در خانواده ای مومن و متدین دیده به جهان گشود.پس از مدتی به همراه خانواده به کرج نقل مکان کردند و در این شهر مستقر شدند.دوره تحصیلی را در همین شهر با موفقیت پشت سر گذاشت. در اوج گیری انقلاب و مبارزات مردم بر علیه رژیم پهلوی او نیز در این اعتراضات شرکت فعالی داشت. پس از پیروزی انقلاب برای تحقق بخشیدن به اهداف انقلاب نیز لحظه ای آرام نشست و همیشه مشغول خدمت به مردم بود. تمام ی کارهای خود را طبق دستورات الهی انجام می داد . برای پدر و مادرش احترام خاصی قائل بود. پس از شروع جنگ عضو بسیج گردید و در آنجا به فعالیت پرداخت.پس از گذرندان دوره نظامی به جبهه های جنوب روانه شد و از خود رشادت ها و حماسه آفرینی های فراوانی نشان داد.سرانجام در تاریخ 21/11/1361 در والفجر مقدماتی شرکت کرده و در منطقه عملیاتی فکه مفقود الاثر گردید و پس از سالها که پیکرش مفقود بود در سال هفتاد به وطن رجعت پیدا کرد و در گلزار شهدای حاجی آباد کرمان به خاک سپرده شد.

Martyr Seyyed Abolfazl Ahmad Nayyeri

Seyyed Abolfazl Ahmad Nayyeri was born on 21 March 1963 in a religious family in Tehran. After a while they moved to Karaj. After finishing high school he joined the revolution and after victory he became member of mobilization. 

When Iran -Iraq war was started, with other Iranian bravehearts he was went to the front. Finally, on 9 February 1985 he became missing and after some years in 1994 his body sent to Iran and buried in HajiAbad cemetery in Kerman. 

 

 روستای برغان در دهستان برغان بخش چندار شهرستان ساوجبلاغ در غرب استان البرز و در کوه‌های البرز و در میان کرج و...
«آجین دوجین» یکی از روستاهای بخش چندار شهرستان ساوجبلاغ با قدمتی سه هزار ساله است. این روستا از شمال به روستای...
.
.
حضور استاندار البرز در منزل شهید محمد حسن فهمیده  و ادای احترام به این شهید