حمایت از کالای ایرانی | شنبه، ۲ تیر ۱۳۹۷

شهرک گلخانه‌ای در ماهدشت کرج احداث می‌شود

رئیس سازمان جهاد کشاورزی البرز :

 
 
سیدمجید موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرج، با اشاره به محدودیت منابع آب و خاک استان البرز اظهار داشت: توسعه کشت‌های گلخانه‌ای جزء مهم‌ترین برنامه‌های وزارت جهاد کشاورزی است.
 
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان البرز با بیان اینکه با توسعه کشت‌های گلخانه‌ای می‌توان با آب اندک و اراضی محدود، تولیدات اقتصادی و با کیفیت ممتاز داشت، ادامه داد: با کشت‌های گلخانه‌ای امکان عرضه محصولات خارج از فصل برای مصرف کننده فراهم می‌شود.
 
وی با اشاره به اینکه از طرفی توسعه اینگونه کشت‌ها قابلیت جذب فارغ التحصیلان بخش و اشتغال را فراهم می کند، بیان کرد: در این رابطه امکان فراهم نمودن تسهیلات تا 80 درصد هزینه‌های طرح از محل صندوق توسعه ملی فراهم گردیده است.
 
موسوی اضافه کرد: شرکت شهرک‌های کشاورزی آمادگی دارد در صورت تامین اراضی و آب توسط کشاورزان و سرمایه‌گذاران به تناسب در رابطه با اجرای پروژه ایجاد شهرک‌های گلخانه‌ای مساعدت کند.
 
وی با بیان اینکه در همین رابطه عملیات مطالعه و اجرای پروژه شهرک گلخانه‌ای 180 هکتاری ماهدشت کرج که فاز نخست آن 42 هکتار می‌باشد توسط شرکت شهرک‌های کشاورزی در دست مطالعه و اجرا است، افزود: اسناد مناقصه این شهرک  منتشر شده و مقدمات اجرای 2 شهرک گلخانه دیگر هم در شهرستان‌های ساوجبلاغ و نظرآباد در دست بررسی و اقدام است.