اقتصاد مقاومتی؛ تولید - اشتغال | سه‌شنبه، ۳ مرداد ۱۳۹۶

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز از اجرای طرح موقت تعطیلی در روز پنجشنبه مورخ 5 مردادماه جاری و کاهش ساعات اداری دستگاه های استان البرز به صورت آزمایشی و موقت خبر داد. به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری البرز، عصر سه شنبه در جلسه«شورای هماهنگی مدیریت بحران استان» که به ریاست «خسرو ارتقایی» معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، «مهدی مهرور» مدیرکل مدیریت بحران استانداری، «سعید دهقان» مدیرکل بازرسی استان البرز و جمعی از مدیران استان البرز تشکیل شد، پس از گزارش دستگاه ها در خصوص افزایش پیک مصرف حامل های انرژی به دنبال افزایش دمای هوا، تصمیم گیری شد تا روز پنجشنبه مورخ 5 مرداد 1396 کلیه دستگاه های اجرایی استان البرز تعطیل اعلام گردد. این طرح که بصورت موقت فقط در یک هفته اجرا می شود بمنظور مقایسه میزان مصرف انرژی و ارزیابی سطح کیفی آلودگی هوا اجرایی می شود. در این نشست، همچنین مقرر شد تا ساعات اداری دستگاه ها نیزطی هفته در روزهای شنبه، یکشنبه و دوشنبه از ساعت 6:30 آغاز و تا ساعت 13:30 برقرار باشد. اجرای این دو طرح آزمونی برای نتیجه گیری قطعی روزهای پنجشنبه در استان البرز است که با پیگیری های استاندار از هیات دولت محقق شده است. تصمیمات مقتضی در رابطه با ادامه روند اجرای این طرح تا هفته آتی بررسی و اعلام می شود.

شهرک گلخانه‌ای در ماهدشت کرج احداث می‌شود

رئیس سازمان جهاد کشاورزی البرز :

 
 
سیدمجید موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرج، با اشاره به محدودیت منابع آب و خاک استان البرز اظهار داشت: توسعه کشت‌های گلخانه‌ای جزء مهم‌ترین برنامه‌های وزارت جهاد کشاورزی است.
 
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان البرز با بیان اینکه با توسعه کشت‌های گلخانه‌ای می‌توان با آب اندک و اراضی محدود، تولیدات اقتصادی و با کیفیت ممتاز داشت، ادامه داد: با کشت‌های گلخانه‌ای امکان عرضه محصولات خارج از فصل برای مصرف کننده فراهم می‌شود.
 
وی با اشاره به اینکه از طرفی توسعه اینگونه کشت‌ها قابلیت جذب فارغ التحصیلان بخش و اشتغال را فراهم می کند، بیان کرد: در این رابطه امکان فراهم نمودن تسهیلات تا 80 درصد هزینه‌های طرح از محل صندوق توسعه ملی فراهم گردیده است.
 
موسوی اضافه کرد: شرکت شهرک‌های کشاورزی آمادگی دارد در صورت تامین اراضی و آب توسط کشاورزان و سرمایه‌گذاران به تناسب در رابطه با اجرای پروژه ایجاد شهرک‌های گلخانه‌ای مساعدت کند.
 
وی با بیان اینکه در همین رابطه عملیات مطالعه و اجرای پروژه شهرک گلخانه‌ای 180 هکتاری ماهدشت کرج که فاز نخست آن 42 هکتار می‌باشد توسط شرکت شهرک‌های کشاورزی در دست مطالعه و اجرا است، افزود: اسناد مناقصه این شهرک  منتشر شده و مقدمات اجرای 2 شهرک گلخانه دیگر هم در شهرستان‌های ساوجبلاغ و نظرآباد در دست بررسی و اقدام است.