حمایت از کالای ایرانی | یک‌شنبه، ۶ خرداد ۱۳۹۷

شهروندان البرزی ۱۰۰ میلیارد ریال صدقه پرداخت کردند

خبر:

مهر:علی سالارکیا در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به جزئیات نحوه هزینه کرد صدقات دریافتی از مردم اظهار کرد: ابتدای هرسال با  توجه به اولویت نیازهای مددجویان، جدول تسهیم صدقات تدوین و بر اساس آن درآمد حاصل از واریز وجوه نقدی مردم به صندوق‌های صدقات در هفت بخش مسکن، تحصیل دانشجویان و دانش آموزان، کمک‌های موردی معیشتی، اشتغال و خودکفایی، جهیزیه، درمان و تسهیلات کارگشایی هزینه می‌شود .

وی گفت: طی سال گذشته مردم البرز ۱۰۰ میلیارد ریال صدقه به کمیته امداد البرز پرداخت کرده‌اند که ۲۸ درصد از این مبلغ صرف خرید  ساخت، تعمیر و اجاره مسکن مددجویان و ۱۸ درصد در بخش  پرداخت کمک‌های موردی معیشتی به خانواده‌های تحت حمایت هزینه شده است .

سالارکیا خاطرنشان کرد: کمک به امر تحصیل دانشجویان و دانش آموزان با  ۱۵ درصد، اشتغال و خودکفایی با ۱۴ درصد، جهیزیه با ۱۲ درصد، تسهیلات کارگشایی با ۷ درصد و درمان نیز سهمی ۶ درصدی از صدقه مردم را به خود اختصاص داده‌اند .

مدیرکل کمیته امداد البرز بابیان اینکه مردم بخشی از صدقات خود را به سایر مؤسسات خیریه و مساجد پرداخت می‌کنند، گفت: صدقات مردم البرز از طریق ۲۱۶ هزار صندوق بزرگ معابر، متوسط ادارات و مراکز تجاری و کوچک خانگی جمع‌آوری‌شده بر اساس تسهیم انجام‌شده بین مددجویان توزیع‌شده است.

وی افزود: این اداره کل به‌منظور یاری‌رساندن به اقشار محروم، طرح‌های متنوعی را در جهت فقرزدایی و فراهم نمودن زمینه مشارکت مردم در امور دستگیری از نیازمندان با رویکرد اعتمادسازی به مرحله اجرا درآورده است و در بین این طرح‌ها صدقات، اکرام و محسنین از جهت مشارکت مردم سهم بیشتری دارند .

سالارکیا تصریح کرد: این نهاد پرداخت الکترونیکی صدقات و تشویق نیکوکاران به شرکت در طرح‌های اکرام و محسنین حمایت از ایتام و فرزندان خانواده‌های نیازمند، زکات واجب و مستحبی، طرح شفاء و حمایت از بیماران نیازمند، طرح رضوان و کمک به خانه‌دار شدن محرومان فاقد مسکن و طرح کمک به تأمین جهیزیه نوعروسان نیازمند را با جدیت پیگیری می‌کند .

مدیرکل کمیته امداد البرز ادامه داد: آسیب‌های مترتب در بخش صدقات مانند سرقت از صندوق‌های معابر با اتخاذ تدابیر لازم از طریق ایمن‌سازی و حرکت به سمت پرداخت الکترونیکی صدقات در حال برطرف شدن است .

وی تأکید کرد: کمیته امداد امام خمینی(ره) البرز، با تحت حمایت قرار دادن  حدود ۳۷ هزار نیازمند به‌صورت دائم و ارائه خدمت موردی و مقطعی به نیازمندان مراجعه‌کننده به دفاتر این نهاد در شهرهای استان، با استفاده از منابع دولتی و کمک‌های مردمی امر خدمت‌رسانی به محرومان را بر عهده دارد.