حمایت از کالای ایرانی | دوشنبه، ۱ بهمن ۱۳۹۷

شاخص کیفیت هوای البرز در وضعیت ناسالم قرار گرفت

معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست استان البرز گفت که از صبح یکشنبه شاخص کیفیت هوا در کرج و دیگر شهرستان های استان به جز طالقان و اشتهارد به بالاتر از حد مجاز رسیده و هوا در وضعیت ناسالم است.

شاخص کیفیت هوای البرز در وضعیت ناسالم قرار گرفت

کیوان رحیمی افزود: براساس اطلاعات دریافت شده از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوا مستقر در سطح استان البرز، شاخص کیفیت هوا در شهرستان های نظرآباد ، فردیس ، ساوجبلاغ و کرج فراتر از حد مجاز بوده و بیانگر شرایط ناسالم برای تمام گروه ها یا گروه های حساس است.
وی اظهار داشت: با توجه به پیش‌بینی سازمان هواشناسی از امروز تا روز سه‌شنبه به دلیل پایداری و سکون نسبی جو، پتانسیل افزایش آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا وجود دارد. 
رحیمی گفت: بر اساس اطلاعات دریافت شده کیفیت هوا در شهرستان های ساوجبلاغ و نظرآباد ناسالم برای تمام گروه ها با شاخص های 159 و 163 می باشد.
وی افزود: همچنین وضع کیفی هوا در شهرستان های کرج و فردیس نیز ناسالم برای گروه های حساس به ترتیب با شاخص های 139 و 150 اعلام شده است.
وی توصیه کرد افراد مبتلا به بیماری های قلبی و ریوی، کودکان و سالمندان ازتردد غیرضروری در فضای باز خودداری نموده و سایر افراد نیز فعالیت‌های طولانی مدت را در فضای باز کاهش داده و از انجام فعالیت های ورزشی خودداری نمایند.
در استان البرز 9 ایستگاه سنجش آلودگی هوا مستقر می باشد.
از ابتدای سال جاری تاکنون استان البرز حدود 111 روز هوای ناسالم داشته است.

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.