حمایت از کالای ایرانی | جمعه، ۲۳ آذر ۱۳۹۷

سی و ششمین دوره مسابقات فرهنگی هنری کشوری در مدارس البرز کلید خورد

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش البرز اعلام کرد: سی و ششمین دوره مسابقات فرهنگی هنری کشوری دانش آموزی با رویکرد مهارت آموزی ویژه سال تحصیلی 97-96 در مدارس این استان کلید خورد.

سی و ششمین دوره مسابقات فرهنگی هنری کشوری در مدارس البرز کلید خورد

مسعود مهران نیا روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این دوره از مسابقات فرهنگی هنری با توجه به شعار اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال ، تحقق بخشی به اهداف سند تحول بنیادین با رویکرد مهارت آموزی در 2 هزار و 703 مدرسه دولتی و غیر دولتی البرز آغاز شده است.
و با اشاره به اینکه اجرای این دوره از مسابقات با تعامل و مشارکت معاونت آموزش متوسطه در مدارس البرز برنامه ریزی شده است، یاد آور شد: تلاش می کنیم از تمام ظرفیت های هنرستان های فنی و حرفه ای و کاردانش در فرآیند مهارت آموزی به دانش آموزان در این مسابقات استفاده کنیم.
وی تصریح کرد: در این مسابقات مسیر حرکت دانش آموزان به سمت کارآفرینی و اشتغال است زیرا در دستورالعمل های وزارتخانه ای به استان ها همواره به این موضوع مهم می شود.
وی اضافه کرد: برگزاری مسابقات فرهنگی هنری نقش موثری در تقویت روحیه مشارکت جویی و تعاون بین دانش آموزان و همچنین آموختن یک مهارت به دانش آموزان شرکت کننده در این دوره از مسابقات را به همراه دارد.
وی با بیان اینکه اجرای سی و ششمین دوره مسابقات فرهنگی هنری دانش آموزی تا پایان شهریور ماه سال 97 بطول می انجامد، خاطر نشان کرد: برگزیدگان این مسابقات در مرحله کشوری در اردوگاه های ملی در تابستان سال آینده به رقابت می پردازند.
معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش البرز تصریح کرد: دانش آموزان برای ثبت نام در این مسابقات باید از طریق سامانه الکترونیکی همگام و با هماهنگی معاونت پرورشی مدارس اقدام کنند.
مهران نیا ادامه داد: مسابقات فرهنگی هنری در قالب 72 رشته و گرایش در چهار مرحله آموزشگاهی ، منطقه ای ، استانی و کشوری برگزار می شود.
وی یاد آور شد: این مسابقات با هدف شناسایی و شکوفایی استعدادهای دانش آموزان در زمینه هنرهای آوایی، نمایشی و فیلم کوتاه، هنرهای دستی و تجسمی، ادبی و پژوهشی، رسانه، فضای مجازی و کتابخوانی برنامه ریزی و اجرایی شده است.
وی تاکید کرد: در سال گذشته بیش از 335 هزار دانش آموز البرزی در مسابقات فرهنگی هنری این استان شرکت کرد که امسال پیش بینی می کنیم تعداد دانش آموزان شرکت کننده نسبت به سال قبل افزایش یابد.
استان البرز بیش از 459 هزار دانش آموز در 2 هزار و 703 مدرسه دارد.