جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

سهم البرز از بودجه پدافند غیرعامل کشور مشخص شود

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری البرز:

 
به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه البرز، فتح الله حقیقی در جلسه شورای پدافند غیرعامل استان البرز که امروز سه‌شنبه(24 مرداد) برگزار شد گفت: اولین و اساسی‌ترین گام در راستای پدافند غیرعامل، تهیه و تدوین سند راهبردی پدافند غیرعامل برای استان است.
 
حقیقی افزود: این سند می‌تواند به عنوان یک نقشه راه برای شناسایی آسیب‌های مختلف و اتخاذ تدابیر پیشگیرانه و کنترلی استفاده شود.
 
وی بر لزوم بازنگری مداوم در مخاطرات شناسایی شده استان تاکید کرد و گفت: برای تهیه و تدوین سند راهبردی پدافند غیرعامل نیز مقرر شده تا موسسات و شرکت‎‌های با سابقه، طی یک فراخوان گزینش و پس از بررسی صلاحیت نسبت به آغاز عملیات تهیه سند اقدام کنند.
 
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار البرز از فعالیت مداوم 11 کارگروه شورای پدافند غیرعامل استان خبر داد و گفت: پدافند غیرعامل   در بخش امنیتی باید تعامل و همراهی ویژه‌ای صورت بگیرد.
 
حقیقی ادامه داد: در برنامه ششم توسعه کشور، طرح‌های مختلف باید ضمیمه پدافند غیرعامل داشته باشند از همین رو لازم است ضوابط در این زمینه نیز لحاظ شود.
 
وی با بیان اینکه سازمان برنامه و بودجه یک درصد از بودجه ملی را به پدافند غیرعامل اختصاص داده است گفت: سهم البرز در این بودجه باید مشخص شود.