حمایت از کالای ایرانی | شنبه، ۲ تیر ۱۳۹۷

سلسله مستندهای کاهش آسیب های اجتماعی در رادیو البرز تولید می شود

معاون رادیو البرز در دیدار با معاونان نیروی انتظامی و دادگستری

 
 
به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز البرز،«محمدباقر اعلمی» ظهر چهارشنبه 10 خردادماه، در نشست مشترکی با دکتر جوهری معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان و جناب سرهنگ خسروی معاون محترم اجتماعی نیروی انتظامی استان و برنامه سازان رادیو، در سالن اجتماعات صدا و سیمای مرکز البرز، بمنظور گسترش همکاری های مشترک و تولید برنامه های کیفی در معاونت صدا به بحث و تبادل نظر پرداختند.
 
اعلمی در این نشست مشترک، با آرزوی قبولی طاعات و عبادات در ماه مبارک رمضان،ضمن اشاره به کارکرد رادیو بعنوان رسانه ای گرم و نقش تاثیرگذار آن بر روی مخاطبان اظهارداشت: به استناد آمار،طیف و گستره شنوندگان رادیو در استان بالا بوده و همین امر نیز زمینه ساز ترغیب دست اندکاران رادیو برای تولید برنامه های اجتماعی محور است.
 
معاون صدا در مرکز صدا و سیمای البرز در ادامه با اشاره به تنوع بافت جمعیتی در استان البرز بعنوان ایرانی کوچک،خاطرنشان کرد: تلاش می شود تا بر اساس ذائقه مخاطبان و با در نظر گرفتن تنوع فرهنگ ها تولید برنامه داشته باشیم.
 
اعلمی با اشاره به شرایط خاص استان البرز و مسایل اجتماعی آن پرداختن به سوژه هایی متناسب با نیازهای استان را برای کاهش آسیب های اجتماعی یکی از اولویت ها در تولید مستندهای رادیویی اعلام کرد و گفت: تیم مستندسازان رادیو البرز متشکل از برنامه سازان رادیویی بزودی تولید برنامه هایی با محوریت مسایل اجتماعی استان آغاز خواهد شد.
 
وی با تاکید تقویت ارزش های دینی و مذهبی در تولیدات رادیویی با هدف تحکیم بنیان خانواده افزود: در  تولید سلسه مستندهای رادیویی سعی می شود تا سوژه های بکر اجتماعی را شناسایی کرده و با کارکردهای خاصی که در برنامه سازی رادیویی وجود دارد، با آیتم های مخاطب پسند،مولفه های سلامت اجتماعی در خانواده را از دریچه رادیو تقویت کنیم.
 
معاون صدا در رادیو البرز با اشاره به کارکردهای قدرتمند رادیو بعنوان رسانه ای شنیداری تصریح کرد: مستند های رادیویی با موضوع هایی همچون حاشیه نشینی،اعتیاد،طلاق و.. پرداخته خواهد شد بخش تولید مستند رادیویی بر آن خواهد بود تا راهکارهای برون رفت از این شرایط را با بهره مندی از دیدگاه های کارشناسان و معرفی سوژه های موفق که از بحران های اجتماعی سربلند آزمون پس داده اند را معرفی نماییم.