رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۴ اسفند ۱۳۹۸

سفر یکروزه معاون اول رییس جمهوری به استان البرز

سفر یکروزه معاون اول رییس جمهوری به استان البرزمعاون اول رئیس جمهور روز سه‌شنبه در سفر یک روزه خود به استان البرز به شهرستان ساوجبلاغ سفر کرد و از پروژه ملی قطار گلشهر_ شهرجدیدهشتگرد بازدید و روند اجرای این پروژه را مورد بررسی قرار داد.                                                                                   
وزیر راه و شهرسازی در حاشیه بازدید معاون اول رئیس جمهور  از پروژه متروی گلشهر_ شهرجدید هشتگرد گفت: امروز به همراه معاون اول رئیس جمهور از پروژه ملی متروی گلشهر_ شهرجدید هشتگرد بازدیدی بعمل آمد که بخشی از این مسیر با دیرزین بازدید شد تا امادگی خط بررسی گردد و علت انقطاع مسیر وجود مشکل برش ریل در مسیر ماموت برای ایجاد ایستگاه بود که در دست اقدام است.
 
محمد اسلامی گفت: پییشرفت پروژه مترو متناسب با قرار که صورت گرفته می‌باشد و پروژه در موعد مقرر و تا پایان تابستان سال جاری به بهره برداری خواهد رسید.
 
وی افزود: یکی از مهم‌ترین نیازها و جدی ترین مطالبهی شهروندان شهر جدید هشتگرد بحث راه‌اندازی مترو است که با جدیت تمام دنبال میگردد.
 
اسلامی گفت: خوشبختانه ۲ رام قطار هم برای این پروژه خریداری شده و با هماهنگی که با شرکت متروی تهران و شهرداری تهران انجام شده به محض اینکه این مسیر و ایستگاه آماده کار شود خط سیر و حرکت آغاز خواهد شد.
 
معاون وزیر راه و شهرسازی نیز اظهار داشت: پیگیری امور متروی گلشهر_ شهرجدید هشتگرد یکی از دغدغه‌های اصلی وزارت راه وشهرسازی وشرکت عمران و مادر تخصصی است که امیدواریم با همکاری متولیان امر در این مسیر قدم‌های تأثیرگذاری را برداریم.
حبیب اله طاهرخانی ادامه داد: هر هفته روند اجرایی این پروژه توسط مدیران ارشد شرکت مادر تخصصی و شرکت عمران شهرجدید هشتگرد بررسی و به طور مستمر میزان تأثیر پیگیری‌های گذشته سنجیده می‌شود.
وی اظهار داشت: پروژه متروی تهران به هشتگرد در حاشیه شمالی آزادراه کرج - قزوین در فاصله ۴۵ متری از محور قرار دارد، طول مسیر این پروژه ۲۶.۵ کیلومتر است و در افق سال ۱۴۰۲ برای این پروژه ظرفیت جابجایی ۷۳ هزار و ۵۰۰ نفر مسافر به‌صورت رفت‌وبرگشت در نظر گرفته‌شده است.
طاهرخانی پیشرفت فیزیکی ابنیه این پروژه را ۸۵ درصد اعلام کرد و گفت: پروژه متروی گلشهر به هشتگرد در بخش روسازی مسیر ریلی از ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است.
وی افزود: که با تحقق این مهم زمان سفر به کرج و تهران در شرایط موجود حداقل نیم ساعت کاهش می‌یابد به همین منظور راه‌اندازی این پروژه موجب صرفه‌جویی در زمان و کاهش هزینه حمل‌ونقل می‌شود.
مدیرعامل شرکت مادر تخصصی و معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: با تزریق نقدینگی برای تأمین تجهیزات و برق بالاسری، این پروژه ملی در تابستان سال جاری بهره برداری خواهد شد.
پروژه متروی شهر جدید هشتگرد سال ۸۷ باهدف حمل‌ونقل آسان، ایمن و سریع مردم از تهران به هشتگرد کُلنگ زنی شد.
قطاربرقی شهر جدید هشتگرد در ادامه توسعه خط پنج متروی تهران صادقیه - گلشهر کرج است که از گلشهر شروع و تا جنوب شهر جدید هشتگرد به طول ۸۲.۲۵ کیلومتر به صورت ۲ خطه ادامه دارد.
این پروژه در ضلع شمال آزاد راه کرج _ قزوین به صورت هم سطح تعریف شده است و خطوط مترو به طول ۲۵ کیلومتر می‌باشد و از کیلومتر ۴۰ به خط پنج تهران متصل خواهد شد.
 
ایستگاه متروی شهرجدیدهشتگرد بزرگترین ایستگاه متروی کشور با ۲۲ هزار متر مربع مساحت می‌باشد.
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.