رونق تولید ملی | شنبه، ۲ شهریور ۱۳۹۸

سفر یکروزه معاون اول رییس جمهوری به استان البرز

معاون اول رئیس جمهور روز سه‌شنبه در سفر یک روزه خود به استان البرز به شهرستان ساوجبلاغ سفر کرد و از پروژه ملی قطار گلشهر_ شهرجدیدهشتگرد بازدید و روند اجرای این پروژه را مورد بررسی قرار داد.                                                                                   
وزیر راه و شهرسازی در حاشیه بازدید معاون اول رئیس جمهور  از پروژه متروی گلشهر_ شهرجدید هشتگرد گفت: امروز به همراه معاون اول رئیس جمهور از پروژه ملی متروی گلشهر_ شهرجدید هشتگرد بازدیدی بعمل آمد که بخشی از این مسیر با دیرزین بازدید شد تا امادگی خط بررسی گردد و علت انقطاع مسیر وجود مشکل برش ریل در مسیر ماموت برای ایجاد ایستگاه بود که در دست اقدام است.
 
محمد اسلامی گفت: پییشرفت پروژه مترو متناسب با قرار که صورت گرفته می‌باشد و پروژه در موعد مقرر و تا پایان تابستان سال جاری به بهره برداری خواهد رسید.
 
وی افزود: یکی از مهم‌ترین نیازها و جدی ترین مطالبهی شهروندان شهر جدید هشتگرد بحث راه‌اندازی مترو است که با جدیت تمام دنبال میگردد.
 
اسلامی گفت: خوشبختانه ۲ رام قطار هم برای این پروژه خریداری شده و با هماهنگی که با شرکت متروی تهران و شهرداری تهران انجام شده به محض اینکه این مسیر و ایستگاه آماده کار شود خط سیر و حرکت آغاز خواهد شد.
 
معاون وزیر راه و شهرسازی نیز اظهار داشت: پیگیری امور متروی گلشهر_ شهرجدید هشتگرد یکی از دغدغه‌های اصلی وزارت راه وشهرسازی وشرکت عمران و مادر تخصصی است که امیدواریم با همکاری متولیان امر در این مسیر قدم‌های تأثیرگذاری را برداریم.
حبیب اله طاهرخانی ادامه داد: هر هفته روند اجرایی این پروژه توسط مدیران ارشد شرکت مادر تخصصی و شرکت عمران شهرجدید هشتگرد بررسی و به طور مستمر میزان تأثیر پیگیری‌های گذشته سنجیده می‌شود.
وی اظهار داشت: پروژه متروی تهران به هشتگرد در حاشیه شمالی آزادراه کرج - قزوین در فاصله ۴۵ متری از محور قرار دارد، طول مسیر این پروژه ۲۶.۵ کیلومتر است و در افق سال ۱۴۰۲ برای این پروژه ظرفیت جابجایی ۷۳ هزار و ۵۰۰ نفر مسافر به‌صورت رفت‌وبرگشت در نظر گرفته‌شده است.
طاهرخانی پیشرفت فیزیکی ابنیه این پروژه را ۸۵ درصد اعلام کرد و گفت: پروژه متروی گلشهر به هشتگرد در بخش روسازی مسیر ریلی از ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است.
وی افزود: که با تحقق این مهم زمان سفر به کرج و تهران در شرایط موجود حداقل نیم ساعت کاهش می‌یابد به همین منظور راه‌اندازی این پروژه موجب صرفه‌جویی در زمان و کاهش هزینه حمل‌ونقل می‌شود.
مدیرعامل شرکت مادر تخصصی و معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: با تزریق نقدینگی برای تأمین تجهیزات و برق بالاسری، این پروژه ملی در تابستان سال جاری بهره برداری خواهد شد.
پروژه متروی شهر جدید هشتگرد سال ۸۷ باهدف حمل‌ونقل آسان، ایمن و سریع مردم از تهران به هشتگرد کُلنگ زنی شد.
قطاربرقی شهر جدید هشتگرد در ادامه توسعه خط پنج متروی تهران صادقیه - گلشهر کرج است که از گلشهر شروع و تا جنوب شهر جدید هشتگرد به طول ۸۲.۲۵ کیلومتر به صورت ۲ خطه ادامه دارد.
این پروژه در ضلع شمال آزاد راه کرج _ قزوین به صورت هم سطح تعریف شده است و خطوط مترو به طول ۲۵ کیلومتر می‌باشد و از کیلومتر ۴۰ به خط پنج تهران متصل خواهد شد.
 
ایستگاه متروی شهرجدیدهشتگرد بزرگترین ایستگاه متروی کشور با ۲۲ هزار متر مربع مساحت می‌باشد.
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.