حمایت از کالای ایرانی | شنبه، ۲ تیر ۱۳۹۷

سفره هفت‌سین در امامزادگان البرز برپا می‌شود

با اجرای طرح آرامش بهاری؛

 
به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد صالحی در نشستی خبری که صبح یکشنبه در سالن جلسات اداره کل اوقاف البرز برگزار شد، ضمن گرامیداشت میلاد باسعادت حضرت زهرا(س) و روز زن، اظهار کرد: امروز یادآور رشادت‌ها و دلاوری‌های جمعی از جوانان این مرزوبوم است که با خون خود درراه دفاع از اسلام شتافتند.
 
وی بابیان اینکه برنامه‌های فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه البرز از اولویت برخوردار است، افزود: عمران و آبادانی بقاع متبرکه نیز از اهمیت بالایی برخوردار است.
 
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان البرز خاطرنشان کرد: پروژه فرهنگی و ورزشی آستان مقدس امامزاده محمد در اواسط سال ۹۶ به بهره‌برداری می‌رسد.
 
اجرای طرح آرامش بهاری در ۴۲ بقعه استان
 
حجت الاسلام صالحی با تأکید بر اینکه تا امروز نزدیک به ۳ میلیارد تومان برای این پروژه هزینه شده و برای اتمام آن به یک تا دو میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم، گفت: در آستان امامزاده طاهر نیز بحث ورزش به‌خوبی پیگیری می‌شود.
 
وی با اعلام اینکه در آستان مقدس امامزاده حسن کرج ۷۴۰ متر به مساحت شبستان این بقعه افزوده‌شده است، تصریح کرد: تاکنون برای این پروژه بیش از ۷۵۰ میلیون تومان هزینه شده است.
 
حجت‌الاسلام‌والمسلمین صالحی با اشاره به انجام امور عمرانی در آستان امامزاده حیدر، افزود: خوشبختانه شاهد انجام اقدامات ویژه‌ای در بقاع متبرکه بوده‌ایم.
 
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان البرز با اشاره به اینکه همچون سنوات گذشته طرح آرامش بهاری در بقاع متبرکه استان اجرایی خواهد شد، گفت: این طرح در ۴۲ بقعه استان برگزار خواهد شد.
 
وی بیان کرد: برپایی خیمه‌های معرفت در ایام تعطیلات نوروزی در امامزادگان و بقاع متبرکه استان البرز از دیگر اقدامات حائز اهمیت این اداره کل در ایام نوروز خواهد بود.
 
ثبت ۵۲ وقف در البرز طی سال جاری
 
وی با اشاره به اینکه سفره هفت‌سین و محافل انس با قرآن در امامزادگان استان برپا می‌شود، افزود: ویژه‌برنامه‌های خوبی برای این ایام تدارک دیده‌شده است.
 
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان البرز با اشاره به بخشی از مجموع عملکرد این اداره کل در سطح استان البرز، تصریح کرد: طرح تربیت حافظان قرآن کریم یکی از مهم‌ترین اقدامات اداره کل اوقاف محسوب می‌شود، در سال جاری بیش از ۱۲ هزار نفر برای شرکت در این آزمون ثبت‌نام و هشت هزار نفر موفق به  شرکت در این رویداد مهم شدند.
 
وی بابیان اینکه با انعقاد تفاهم‌نامه‌ای با اداره کل زندان‌ها برنامه‌های قرآنی برای زندانیان تدارک دیده شد، خاطرنشان کرد: امید است این امر در سایر دستگاه‌ها توسعه و ترویج داده شود.
 
وی با اشاره به اینکه ۵۲ وقف جدید در سال جاری به ثبت رسیده است، اظهار کرد: برگزاری مسابقات قرآنی از دیگر برنامه‌های اداره کل اوقاف و امور خیریه استان البرز محسوب می‌شود.